Proměna při focení módního portrétu

Zajímá vás vaše proměna při focení, ale zároveň se obáváte, že nejste fotogenická?

Strachy nejsou na místě! První věta, kterou od svých klientek na focení slýchám, je většinou právě to, že nejsou fotogenické. Naprosto tomu rozumím. Vždyť kdo by neměl nějakou fotku, která ho pronásleduje v nočních můrách a objeví se mu před očima ve slabých chvilkách, kdy pochybuje o tom, jak vypadá?

Dovolte, abych vás uklidnila. I superštíhlé modelky a překrásné herečky mají sbírku nelichotivých fotek.

Čím je to způsobeno?

  1. Špatným momentem focení. Fotka vás zmrazí v čase. A může zrovna zmrazit mikro výraz, který je běžným okem sotva postřehnutelný, ale v daný okamžik vypadáte, jako byste osnovala velice nepříjemnou pomstu celému lidstvu.
  2. Špatným světlem. Tvrdé světlo od slunce nebo od zářivek vám na obličeji vykouzlí hotové divadlo a odhalí i takové záludnosti, které na obličeji normálně nemáte – vybledlý odstín pleti nebo třeba skoro neexistující vrásky.
  3. Špatným úhlem. Když vás například někdo bude fotit vsedě trochu z podhledu, přidá to vašim stehnům kilogramy, za které nemůže ten včerejší dort u kafíčka, ale prostě jenom perspektiva. (Když se to umí, tak ta samá perspektiva vám ty dortíky může i krásně schovat :) )
  4. Nevhodným oblečením. Často tím volným, rozevlátým. Na fotce to může vypadat tak, že oblečení není jen pohodlně volné, ale úplně celé vyplněné vaším tělem, což opticky přidává kilogramy.

Proměna při focení, abyste vypadala jako celebrita z módního časopisu

Nafotila jsem už stovky klientů všech typů postav, barvy i stáří, takže si troufám tvrdit, že už jsem cestou nabrala nějaké ty fígle, jak vás na fotkách zachytit co nejlépe:

  1. Dobré focení začíná už předtím, než si stoupnete před foťák. To u mně znamená konzultaci před focením ohledně toho, co je dobré sbalit si za oblečení.
  2. Nenechám vás v tom samotné ani v ateliéru. Tam vám pomůžu z oblečení, které jste si přinesli, vybrat takové modely, které budou na fotkách vypadat co nejlépe a podtrhnout vaše přednosti.
  3. Při focení vám pak budu dávat detailní instruktáž ohledně toho, jak pózovat, jak se tvářit a jak se uvolnit.
  4. A na závěr ještě trochu všechny fotky nablýskám při retušování, abyste dostali opravdu jen to nejlepší.

Nalákala jsem vás? Pojďte si vyzkoušet, že opravdu všichni můžeme vypadat jako celebrity z módního časopisu!

Proč ukazuji proměnu svých stávajících klientek?

Před focením se občas klientek ptám, jestli bych si mohla nafotit jejich proměnu. Nejprve vyfotit obyčejnou pasovku bez makeupu a bez toho, aniž bych jim ukazovala, jak se pózuje. A potom vyfotit to, jak se z nich před objektivem stávají celebrity.

Účelem těchto fotek rozhodně není sdělit, že by byl někdo ošklivý bez makeupu. Ale naopak se tím snažím ukázat, že každý může vypadat jako z titulní strany časopisu. Jde jen o to využít služeb zkušených odborníků.

Přála bych si, aby vám tato galerie dodala sebevědomí a pomohla narušit iluzi, která se vytvořila kolem zobrazování krásy v módním a reklamním průmyslu.

Protože věřím, že po ostatních nemůžu chtít něco, co jsem sama neudělala, dlužím vám i svou proměnu.

Proměna při focení

Nalákala jsem Vás na focení? Pojďme si domluvit termín a to, jak mají fotky vypadat!

 

Scroll to top