Blog

Focení s miminkem

Focení s miminkem jsou kouzelná. Mít možnost zdokumentovat tohle krátké a přitom tak magické životní období, je pro mě vždycky velká čest, protože si uvědomuji, jak velkou hodnotu fotky budou za pár let, až se z miminka stane velká holka nebo kluk, mít.

focení s miminkem

A ono se vlastně ani nemusí čekat několik let. Moc dobře si pamatuji, jak když byl můj syn v tomhle věku, babičky a příbuzní a kamarádi, zkrátka všichni toho malého tvorečka chtěli mít neustále na očích. A do dneška, i když už jsou synovi tři roky, podobné fotky visí na čestném místě v obýváku.

focení s miminkem praha

Fotky s miminkem totiž nejsou jen připomínkou toho, jak byl váš potomek dřív maličký a bezbranný, ale i o tom, že si díky nim uvědomíte, jak velký kus životní cesty už ušel. A vy jste mu přitom mohli stát po boku a učit se s ním.

Pokud jen trochu váháte, jestli podobné fotky s miminkem potřebujete a nestačilo by vám tohle období zdokumentovat jen fotkami z mobilu, dovolte mi apelovat, že nestačilo. Na kolika mobilních fotkách jste skutečně všichni, úplně celá rodina? A kolik jich budete mít vytisklých a budete se k nim neustále vracet?

rodinné focení praha

Někteří lidé se také obávají toho, že miminko nebude na fotkách spolupracovat a že spolu nevytvoříme hezké fotky. A ano, může se to sice stát, ale není to moc pravděpodobné. Vždycky fotíme tak ¨dlouho nebo krátce, jak je potřeba. Dáváme hodně pauz, kdy si miminko může jen na chvilku lehnout nebo se nechat nakojit. Navíc díky tomu, že už mám pár desítek podobných focení za sebou, umím vás do potřebných póz dostat opravdu rychle, takže se mimčo ani nestihne začít nudit.

A kdyby snad náhodou opravdu došlo na ten nejkrizovější scénář a nenafotili jsme alespoň šest použitelných fotek, vždycky se můžeme domluvit a zkusit to ještě jednou!

Chtěli byste se objednat na focení s miminkem? Budu moc ráda, když mi napíšete.

Oblečení na focení módního portrétu

Jak už jste si nejspíš všimli, snažím se, aby focení se mnou nebylo jen obyčejné focení, kdy vás fotograf rychle postaví před fotopozadí, cvaknete pár fotek a odcházíte domů s pocitem, že nejste fotogenická a na fotkách nikdy nebudete vypadat tak dobře, jak byste si přála. Během focení módního portrétu se naopak snažím, aby celé focení bylo zážitek, na který budete ráda vzpomínat. A odnesete si z něj fotky, které budete hrdě ukazovat širokému okolí.

K tomu, abyste na fotkách vypadala skvěle, používám různé prostředky. Pracuji se světlem, které vám bude co nejvíc lichotit. Znám pózy, ve kterých budete vypadat skvěle. Poradím vám s vhodným tipem oblečení a může vás i nalíčit a učesat vizážistka. Prostě full service :) U oblečení se dneska ještě trochu zdržíme, protože bych vám chtěla ukázat, jaké oblečení pro vás mám připravené v ateliéru na zapůjčení, pokud byste měly náladu na něco trochu extra.

Dejte mi pak vědět do komentářů, který model se vám líbil nejvíc!

Módní portrét s Pavlínou

Léto se nám pomalu začíná přeměňovat na podzim. Ráno už nejde vyběhnout ven jen v tričku s krátkým rukávem a večery se začínají nějak podezřele rychle krátit. Prvního září jsem poprvé na pár hodin odvedla syna do školky a teď ho zase po půl roce zvykám na to, že být bez mámy není až taková hrůza. Zcela nevýchovně ho uplácím hračkami a sladkostmi za každou hodinu, kdy ve školce vydrží bez pláče. A chlácholím se tím, že účel světí prostředky.

Všechna ta srdceryvná loučení mají jednu pozitivní stránku – opět se vracím k focení módního portrétu. A co vám budu povídat. Už jsem se nemohla dočkat!

módní portrét - portrétní focení praha

A hned takhle při návratu bych se s vámi ráda podělila o fotky z focení módního portrétu s Pavlou. Fotily jsme spolu na konci léta. Pavlína dostala focení jako dárek a chtěla si ho pořádně užít.

Před focením jsme spolu prokonzultovaly, jaké oblečení by bylo vhodné si s sebou sbalit. Pavlína si vybrala několik šatů. Poradila jsem jí, aby volila šaty, které jsou víc přiléhavé na tělo. Ty volnější totiž mohou na fotkách opticky rozšiřovat, protože na fotkách volné šaty působí tak, že je jimi vyplněné celé tělo.

A o tom vlastně módní portrét je – poradit vám, jak se obléknout, tvářit a pózovat, abyste nešla fotit jen další pasovku, na které se sobě nebudete líbit. Ale naopak abyste vypadala jako celebrita z módního časopisu!

módní portrét

Nejdřív jsme fotily s rozpuštěnými vlasy a jemnějším líčením. A potom, abychom fotky měly co nejvíc různorodé, vizážistka Lan přidala červenou rtěnku a Pavlína se převlékla do červených šatů. Díky tomu, že si klientky na focení nosí víc různých druhů oblečení, máme jistotu, že fotky budou různorodé, takže po focení bude z čeho vybírat. A kdyby se náhodou stalo, že některý kousek oblečení nebude na fotce vypadat dobře,vždy je tu nějaký jiný, do kterého se může klientka převléknout.

Jaké fotky se vám líbí víc? Ty se zelenými nebo červenými šaty?

Chtěly byste si také zkusit vyfotit módní portrét? Napište mi a na všem se spolu domluvíme!

portrétní focení praha

Jarní focení portrétů venku – 3 tipy, jak se na něj připravit

Za okny se nám pomalu začíná oteplovat a během pár týdnů se příroda začne probouzet do podoby, která je z celého roku nejfotogeničtější. Bylo by škoda tuhle dobu nevyužít k nafocení nádherných portrétů. Chystáte se na jarní focení portrétů venku? Pojďte se podívat, jak se na něj připravit, aby byl zážitek co nejpříjemnější a vznikly nádherné fotky.

Černobélé portréty Praha

Na začátku jara je počasí ještě dost nepředvídatelné. Je proto dobré být vždy s fotografem domluvený, co budete dělat, pokud v termínu, kdy jste plánovali fotit, bude pršet. Většinou nebývá problém focení přehodit na nový termín, kdy bude lepší počasí. Nebo můžete mít připravené místo pod střechou, kam se budete moct uchýlit. Krásně na fotkách vypadají například různé altány nebo mosty.

Jarní focení venku

Najděte dobu, kdy na místě, kde chcete fotit, nebude moc lidí. Před chvílí jsem například plánovala focení s jednou klientkou a vymyslely jsme, že bychom mohly fotit u moderních kancelářských budov. Nemá cenu se tam snažit fotit v době, kdy se tam pracuje, protože bychom hodně času ztratily tím, že bychom čekaly, kdy na fotce nebude nikdo z kolemjdoucích v záběru. Takže jsme focení naplánovaly na víkend, kdy bude místo výrazně prázdnější.

Naopak pokud byste chtěli fotit na nějakém turisticky zajímavém místě, víkend nebude tím pravým časem.

Jarní focení venku

Předem se s fotografem domluvte, jak to uděláte s líčením a úpravou vlasů. Spousta vizážistek je ochotných a schopných krásně vás nalíčit i na lavičce v parku. Je přitom ale třeba myslet na dvě věci. Tou první je teplo. Přeci jen budete cca hodinu sedět bez hnutí a začátek jara je ještě chladnější.

Druhou věcí je pak to, že vizážistka nebude moct používat elektrické přístroje na úpravu vlasů, čemuž se bude muset přizpůsobit volba účesu.

Jak se připravit na jarní focení

Promyslete si také strategii převlékání. Oproti focení v ateliéru nebudete mít na převlékání tolik soukromí. A je proto dobré jít na focení s jasným plánem toho, v jakých modelech chcete vyfotit. Já osobně například před focením venku s klientkami oblečení vybírám přes videohovor, abych je v téhle důležité části přípravy na focení nenechala tápat.

Plánujete jarní focení portrétů venku? Nebo už jste nějaké absolvovali? Napište mi, jak jste si ho užili a jak jste se na něj připravovali! A pokud byste se chtěli nechat nafotit venku ode mně, budu moc ráda, když mi napíšete a všechno spolu domluvíme.

Co si sbalit na focení fototestu

Co si sbalit na focení fototestu? Takové dotazy napadnou jistě každého, kdo se chystá na svůj první fototest. Ať už jde o modelku nebo fotografa.

V tomto článku bych vám ráda dala několik praktických tipů, co je dobré si s sebou sbalit za oblečení, popřípadě jaké oblečení pro modelku připravit, abyste získali nadčasové, elegantní fotky, které budou užitečné pro modelingové agentury.

Abych to shrnula: Když přemýšlíte, co sbalit na focení fototestu, je dobré myslet na následující:

 • Fototesty mají být hlavně o modelce. Má vyniknout to, jak vypadá, jak umí pózovat a jak se umí tvářit. Spíš než na komplikovaný styling nebo líčení je lepší zaměřit se na nafocení co nejvíc různých póz a výrazů.
 • Aby od modelky nic neodvádělo pozornost, doporučuje se používat nadčasové oblečení v neutrálních odstínech. A, jak jsem již zmínila výše, spíše jednoduchý, přirozený makeup. Má to jednu velkou výhodu – pokud na focení není vizážistka, jednoduché líčení si většinou zvládne udělat sama modelka.
 • Je dobré prostřídat víc účesů, aby fotky byly rozmanité. Při focení většinou začínám tak, že má modelka rozpuštěné vlasy. Pak učešeme buď cop nebo culík a na závěr drdol.
 • Doporučuje se mít na fotce buď žádné nebo jen minimum šperků, aby neodváděly pozornost od modelky.

Pro první fototesty mají agentury většinou rády fotky s přirozeným světlem nebo měkkým světlem, které získáte pomocí soft boxu. I prostředí, ve kterém budete fotit, není třeba nijak komplikovat. Bílé pozadí nebo bílá zeď nechá modelku skvěle vyniknout. Černé pozadí je taky hezké, ale je třeba hlídat, aby se v něm modelka neztrácela.

Myslete také na to, že pro agentury je důležité mít modelku zachycenou ze všech vzdáleností – nezapomeňte vyfotit celou postavu, ořez od pasu výš a portrét zblízka.

Tady se můžete podívat na výsledné fotografie, které vznikly při focení fototestu s Phuong, jejíž to bylo první focení s profesionální fotografkou.

Chtěli byste podobné fotografie? Budu moc ráda, když mi napíšete a domluvíme se na termínu focení.

Co si sbalit na focení fototestu
Sbalit na focení fototestu
Sbalit na focení fototestu

Rodinné focení doma – jak se na něj připravit

Toto rodinné focení doma nebylo poprvé, kdy jsem tuhle nádhernou rodinu měla tu čest fotit. Poprvé jsme se setkali ještě v době, kdy Eliška byla těhotná se starší dcerou. Mám vždycky velkou radost, když klienty mohu doprovázet na jejich cestě životem a dokumentovat důležité životní okamžiky jako je těhotenství nebo narození nového miminka.

Vzhledem k současné situaci jsme fotili u Elišky doma, protože focení v ateliérech není dovolené. A miminku prostě nevysvětlíte, že by mělo na pár týdnů přestat růst, aby takhle malinké zůstalo do doby, kdy se do ateliéru zase bude moct :)

Rodinné focení doma u klienta je většinou náročnější z toho důvodu, že tam nemusí být vhodný prostor nebo světlo. Ale zase díky tomu, že je rodina ve známém prostředí, fotky jsou víc uvolněné a jsou osobnější díky tomu, že je na nich zachycené místo, kde rodina žije.

Pokud se k vám na focení chystá fotograf a vy si nejste jistí, jak to doma všechno co nejlépe připravit, ráda bych vám dala několik praktických tipů, jak domácnost připravit:

 1. Fotky působí nejvíc harmonicky, když na nich není příliš mnoho rušivých prvků. Z toho důvodu je dobré poklidit co nejvíc drobností a dekorací z poliček, křesel atd.
 2. Abyste si ušetřili čas při samotném focení, domluvte se předem s fotografem kolik místa a kde bude potřebovat, aby vás mohl vyfotit. Pokud fotí s denním světlem, může vás poprosit o místo u okna. Pokud si přinese světla, je dobré mít snadný přístup k zásuvce.
 3. Domluvte se dopředu, jaký typ fotek chcete – mají vypadat jako z ateliéru nebo byste raději měli zachycený váš každodenní život? Na základě toho fotograf přiveze vhodné vybavení.

V tomhle případě jsme měli štěstí, protože Eliška má doma super světlo a tahle její šedá zeď posloužila stejně dobře jako fotopozadí v ateliéru. Jak se vám tohle rodinné focení doma líbí? Chtěli byste podobné? Napište mi!

Rodinné focení doma - maminka s miminkem

Něžné rodinné fotky Praha

Malé miminko s tatínkem - rodinné focení doma

Ohlédnutí za rokem 2020

Každoročně na začátku nového roku sepisuji shrnutí uplynulých 365 dnů. A letos to samozřejmě nemohla být výjimka.

Stejně jako pro všechny to bylo i pro mě o něco napínavější díky pandemii. Na jaře jsme se přestěhovali do nového a když pak příroda začala kvést a hrát všemi barvami (a také kvůli tomu, že byly zavřené všechny obchody a služby a nedalo se dělat nic jiného), začala jsem fotit květinová zátiší, květiny v ledu a květiny kolem modelek. A stala se z toho tak trochu závislost, která mě asi jen tak neopustí.

V létě jsem se kromě focení portrétů (a květin) pustila i do šití oblečení na focení. Jak už to tak bývá u osvojování nových dovedností, začátky byly dost frustrující. Nechápala jsem, jak sakra přišít zip tak, aby nebyl vidět. A jak to zařídit, aby se švy oblečení netřepily. Tuhle nejnáročnější fázi už mám naštěstí za sebou. Teď už si šití užívám a v každé volné chvíli vymýšlím, co bych mohla vytvořit nového.

V září se udála velká změna – syn na několik dní v týdnu začal chodit do školky a já se po třech letech mohla vrátit k focení módního portétu. Nedokážete si představit, jak mi to chybělo! Návrat byl tak idylický, že jsem se tomu až zdráhala uvěřit, protože jsem v podstatě začala přesně tam, kde jsem před mateřskou skončila. To se ale zkomplikovalo hned v říjnu, kdy začaly padat vládní zákazy. Radost jsem z toho neměla. Ten svůj návrat do práce jsem měla naplánovaný jinak. Ale všechno zlé je k něčemu dobré a já jsem alespoň měla víc času na to, abych se věnovala tvorbě videí, což mě začalo bavit víc, než jsem si na začátku představovala. Když už jsme u těch videí, tady se můžete podívat na video shrnutí uplynulého roku, kde se všemu věnuji víc do hloubky:

A co plánuji pro rok 2021?

Od září bude syn chodit do školky na plný úvazek, takže začínám hledat nový ateliér, kde bych mohla fotit módní portrét.

V hlavě mám nový koncept focení, který si myslím, že by se vám mohl moc líbit. S tím souvisí to, že se chci i nadále věnovat šití oblečení na focení a celkově k focení vyrobit rekvizity jako například různá pozadí, abyste měli jistotu, že fotky ode mně jsou originální a jedinečné.

Chtěli byste se mnou nafotit módní portrét? Napište mi a domluvíme všechny podrobnosti!

Černobílý fototest s Julií

Tenhle černobílý fototest jsem fotila, když konečně došlo k uvolnění vládních opatření a mohli jsme zase začít fotit. Focení mi už moc chybělo, takže jsem toho musela hned využít. Focení autoportrétů je sice fajn disciplína, ale chce to prokládat i focením někoho jiného.

Vzhledem k tomu, jak je poslední dobou málo světla, přistihla jsem se, že mě to víc táhne k focení tmavších portrétů. V tomto případě jsem to dotáhla tak daleko, že jsem fotila na černém pozadí, s černým oblečením a černou odraznou deskou, abych ještě víc prohloubila stíny. Modelkou mi byla úžasná Julie.

Tento černobílý fototest jsme zahájily tím, že modelka na sobě měla černé sako a černou sukni. A pak jsme přešly na černý krajkový set šortek a halenky. (Mimochodem tento model je k dispozici i na focení módního portrétu!)

Podívejte se, jak celé focení probíhalo:

Jak se vám tenhle černobílý fototest líbí? Chtěli byste podobné fotky? Napište mi a domluvíme všechny podrobnosti!

černobílý fototest
černobílý fototest
černobílý fototest

Zimní focení autoportrétu v přírodě

Nedávno po dlouhé době, kdy bylo přes den stále zataženo, konečně vysvitlo slunce. A já věděla, že nemůže strávit další den u počítače, ale musím vyrazit někam do přírody.

Měla jsem dvacet minut, než jel autobus, abych si stihla sbalit všechno potřebné vybavení na focení, oblečení a rekvizity a ještě se trochu upravit. Byly to dostihy, co vám budu povídat! Autobus jsem stihla na minutu přesně.

Jak focení probíhalo a jaké nástrahy jsem během něj musela překonávat? To vše se dozvíte v tomto videu:

Zajímalo by vás něco ohledně tohoto focení? Zeptejte se v komentářích! Chtěli byste podobné fotky? Napište mi :)

Portrétní fotografie jako dárek k Vánocům

Chtěli byste Vašim blízkým nadělit fotografie jako dárek k Vánocům? Připravila jsem pro Vás krásné dárkové poukazy v ručně dělaných krabičkách s dlouhou platností, aby se focení určitě stihlo, i kdyby přišly další vládní zákazy. A měli jste jistotu, že obdarovaní se skutečně budou moct těšit z krásných fotek.

Můžete darovat focení módního portrétu, což je jedinečný zážitek, při kterém nafotíme takové fotky, že na nich obdarovaná dáma bude vypadat jako celebrita z módního časopisu. Můžete si vybrat, jestli ji před focením bude líčit a česat zkušená vizážistka. Součástí focení je konzultace oblečení a pomoc s výběrem modelů před focením tak, aby oblečení co nejlépe sedlo a podtrhlo všechny přednosti.

fotografie jako dárek k vánocům

Nebo byste raději darovaly vzpomínky a chtěli byste připravit poukaz na rodinné focení nebo focení v páru? Čas běží stále dopředu, ale můžeme ho spolu zmrazit alespoň na fotkách. Miminka vyrostou a z dětí se stanou dospělí dřív, než se nadějeme.

fotografie jako dárek k vánocům

Napište mi a domluvíme všechny podrobnosti, abyste fotografie jako dárek k Vánocům mohli darovat Vašim blízkým.

Dárkový poukaz můžu poslat buď přes email, nebo poštou. V tom případě vám přijde v krásné, ručně dělané krabičce a vy tak už ani nebudete mít práci s jeho balením. Vzhledem k současné nepředvídatelné situaci je platnost poukazu nastavena na jeden rok tak, aby se focení určitě stihlo.

dárkový poukaz na focení

Jak pózovat modelky i nemodelky na focení

Jak pózovat modelky

Jak pózovat modelky i nemodelky na focení tak, aby jim to slušelo na každé fotce? Přesně o tom je dnešní článek.

Myslím si, že s tím, jak se neustále zlepšují foťáky, ať už různé kompakty, zrcadlovky a bezzrcadlovky, tak i foťáky na mobilech, je pro fotografy velice důležité, aby měli perfektně zvládnuté disciplíny, na které jen dobrá technika nestačí. A ze zkušeností můžu říct, že právě pózování je jednou z nejdůležitějších věcí, které byste se měli naučit. Když jdou lidé za profesionálním fotografem, přejí si fotky, na kterých budou vypadat skvěle. Chtějí, aby je někdo zachytil tak, jak to oni sami nedokážou.

Dnes bych vám proto ráda dala šest konkrétních tipů, díky kterým můžete získat víc lichotivé pózy. Pojďme se na ně spolu podívat:

Ve videu jsem zmínila následující tipy:

 1. Před focením portrétovanou osobu poproste, ať se protáhne jako při rozcvičce na základce. Ať párkrát zakrouží hlavou na obě strany, ať zakroutí rameny a vyklepe prsty, aby se uvolnily. A pak zapojte trochu obličejové gymnastiky a poproste, ať se párkrát zamračí a usměje a ať zakroutí pusou. Člověk si přitom připadá trochu hloupě, ale pomůže to uvolnit nejen svaly, ale i celkovou atmosféru na focení.
 2. Hlídejte, aby byl člověk, kterého fotíte, narovnaný. Obecně se říká, že póza, která je pohodlná, není fotogenická. Když člověk stojí, hlídejte, ať stojí rovně, má lopatky stažené k sobě a lehce zatažené břicho.
 3. Občas se vám může stát, že se někdo bude snažit břicho zatahovat tak poctivě, že přestane dýchat a získá strnulý výraz v obličeji.Poproste ho, ať se v klidu nadechne a břicho nezatahuje tolik, protože břicho se dá zmenšit ve Photoshopu, kdežto přirozený výraz už se kouzlí o dost komplikovaněji.
 4. Pokud chcete, aby člověk na fotce působil zrelaxovaně a póza, ve které je, mu nerozšiřovala ruce, hlídejte, aby ruce neměl přimáčklé pevně k tělu. Pokud je bude držet pevně u těla, bude to vypadat, že je opticky silnější a ruce nebudou mít hezký tvar. Ve většině případů je lepší, když je má k tělu přimáčklé buď jen velice zlehka nebo je od něj má odtažené.
 5. Když bude portrétovaná osoba sedět a opírat se o ruce, hlídejte, ať na rukou nemá přenesenou váhu, protože to ruce rozšiřuje. 
 6. Aby póza ve stoje vypadala dynamicky, je dobré aby se člověk, kterého fotíte, lehce rozkročil a přenesl váhu na jednu nohu.

Pózování je mnohem komplexnější disciplína, takže pokud vás zajímá něco dalšího ohledně toho, jak pózovat modelky i nemodelky na focení, napište mi dolů do komentářů. Moc ráda připravím další článek s podobnou tématikou. Pokud máte ohledně pózování jakýkoli dotaz, napište mi také.

Vzory a barvy na fotkách vypadají také skvěle!

Moc nové práce, kterou bych mohla zveřejnit na blogu, v současnosti kvůli vládním opatřením nemám. Ale zase je to skvělá příležitost zapátrat v archivech a poohlédnout se po fotkách, které jsem dřív nestihla zveřejnit. Jako třeba tenhle módní portrét s Eliškou.

Ve většině článků, kde se věnuji oblečení, které je dobré sbalit si na focení, doporučuji hlavně jednoduché oděvy v neutrálních odstínech, aby fotky působily elegantně a nadčasově. Pokud to není váš styl a takové oblečení vám přijde třeba trochu nudné a fádní, načerpejte inspiraci z modelů, které si na focení přinesla Eliška. Nebála se barev, nebála se vzorů a na fotkách vypadá dokonale!

Jaký její model se vám nejvíc líbí?

Pokud byste také měli zájem o focení módního portrétu, budu moc ráda, když mi napíšete a domluvíme všechny podrobnosti. Pomalu se blíží doba Vánoc a fotky můžou být krásným dárkem třeba pro partnera. A co teprve takový dárkový poukaz! :)

Focení portrétů v Praze

Focení portrétů v Praze

Hledáte někoho na focení portrétů v Praze? Co takhle zažít něco speciálního a objednat si focení módního portrétu?

Se Štěpánkou jsme módní portrét fotily již před několika měsíci, ale i tak je to do dnešní doby jedno zmých nejoblíbenějších focení. Štěpánka totiž byla neuvěřitelně milá a jako bonus ještě přišla připravená jako profesionálka, která se nechává fotit každý den. A to i přes to, že to bylo její první focení s profesionálním fotografem!

Focení portrétů v Praze v pruhovaných šatech

Chystáte se na focení portrétů v Praze a jste trochu ztracené, co si s sebou sbalit? Pojďte načerpat inspiraci z fotek, které jsme nafotily se Štěpánkou:

 1. Sbalte malé černé. Jsou univerzálním kouskem oblečení nejen na běžné nošení, ale skvěle vypadají i na fotkách, kterým dodají nadčasový a elegantní vzhled.
 2. Nebojte se červené nebo sytě růžové barvy. Tyto odstíny oblečení spolu s dobře zvoleným odstínem rtěnky vás na fotkách rozzáří a fotkám dodají tu správnou energii.
 3. Oblečení s proužky je skvělé pro vytvoření modelů s pařížskou náladou. Červená rtěnka k tomu a úspěch je zaručen.
 4. Máte oblečení, které pro vás má speciální význam? Koupily jste si ho třeba po narození vašeho dítěte nebo abyste se odměnily za povýšení v práci? Sbalte si ho také. Fotky pro vás díky tomu budou mít ještě větší význam a budete mít jistotu, že na oblečení budete mít připomínku, i když se vám náhodou zničí.

Pokud by vás zajímalo víc tipů, jak se co nejlépe sbalit na focení portrétů, doporučuji podívat se na toto video, které jsem nedávno natočila:

Štěpánka na portrétech ale nevypadá skvěle jen díky tomu, že si přinesla vhodné oblečení. Víte, co jí k tomu ještě pomohlo? Nechala se nalíčit a učesat od zkušené vizážistky, která podtrhla její přednosti a  rozzářila jí obličej, takže Štěpánka vypadala, jako by před focením odpočívala nejmíň čtrnáct dní na pláži.

Focení portrétů v Praze

A na závěr jsem si nechala to nejdůležitější tajemství, díky kterému Štěpánka na fotkách vypadá tak dobře a vy můžete také: Štěpánka na focení přišla s tím, že si ho užije. Hodila za hlavu všechny strachy o tom, jestli je nebo není fotogenická, jestli jí to sluší a má dostatek vhodného oblečení. A o tom by to mělo být. Vždycky říkám, že focení módního portrétu je zážitek. A součástí toho zážitku je to, že se před focením nebudete stresovat, protože víte, že se o vás postarají profesionálové, kteří ví, jak vás upravit, jaké vybrat oblečení a jak vás správně napózovat, aby vám to co nejvíc slušelo.

Hledáte někoho na focení portrétů v Praze a zaujalo vás focení módního portrétu? Napište mi a najdeme datum, kdy vás vyfotíme jako celebritu z módního časopisu!

Focení portrétů v malých černých

Focení portrétů v Praze

Focení portrétů Praha

Focení portrétů v pařížském stylu

Focení portrétů Praha

Elegantní focení portrétů v Praze

Jak udělat cestovatelskou fotomontáž

Nedávno jsem se na Instagramu zmiňovala o tom, že bych se zase ráda začala víc věnovat tvorbě fotomontáží. To jsem ještě netušila, že celá situace kolem koronaviru to zařídí tak, že nebudu moct dělat nic jiného.

Na disku mi sedí spousta fotek z různých výletů a dovolených, které jsem zatím k ničemu pořádně nevyužila. A vzhledem k tomu, že letošní rok není moc nakloněný cestování, chtěla jsem se tomuhle tématu věnovat aspoň ve své tvorbě. 

Všechny podrobnosti o tom, jak fotomontáž vznikala, proč jsem použila právě takové zdrojové fotky, jako jsem použila, nebo jak jsem výslednou fotomontáž barevně tónovala, se dozvíte v tomto videu.

Celkově mi trvalo fotomontáž vytvořit asi šest hodin. Částečně to bylo tím, že už jsem trochu vyšla ze cviku, což tedy v budoucnu hodlám napravit, a částečně kvůli tomu, že se vždycky potýkám s perspektivou.

Oikud by vás o tvorbě této fotomontáže cokoli zajímalo, napište mi do komentářů. A pokud byste se chtěli stát hrdinou podobné fotomontáže, napište mi a všechno domluvíme!

Co si sbalit na focení portrétů

V tomto článku se budeme bavit o tom, co si sbalit na focení portrétů.

Jedná se o tipy, které doporučuji klientkám, které jdou ke mně do ateliéru na focení módního portrétu, ale myslím si, že budou užitečné pro všechny ženy, které se chystají na focení ať už ke mně nebo k jinému fotografovi. 

Při focení módního portrétu stihneme v průměru nafotit pět až sedm různých modelů. Pokud si klientka přinese více oblečení, je možné toho nafotit i více. Proto vždy doporučuji sbalit oblečení spíš více než méně, ať je při focení z čeho vybírat. Je to dobré také z toho důvodu, že některé oblečení vypadá na fotkách lépe než při běžném nošení a naopak. Díky tomu, pokud toho přínesete víc, se nestane, že bychom neměli v čem fotit.

Už při balení oblečení je dobré přemýšlet nad tím, jak jednotlivé kousky zkombinujete dohromady. Před focením vám ještě se vším poradím, ale i tak je dobré se nad tím zamyslet už při balení, aby se nestalo, že si sice vezmete hodně oblečení, ale všechno bude například hodně vzorované a nepůjde z toho vytvořit kompletní model. 

Co si sbalit na focení portrétů

Při balení oblečení byste měly chtít vytvořit co nejvíc možných vzhledů. Abyste dosáhli elegantního vzhledu, tak sbalit pět bílých halenek,, které se jen trochu liší tvarem límečku, nemusí být úplně nejlepší volbou. Na fotkách budou vypadat dost podobně. Je lepší sbalit místo toho k bílé halence jedno bílé tričko a světlý svetr. A k tomu třeba přidat tmavou a barevnou košili. Stále budete mít elegantní kousky, ale díky různorodosti bude každá fotka vypadat trochu jinak. A nikdy nevíte, v čem se sobě na fotce budete nejvíc líbit. 

Nepodceňte výběr vhodného spodního prádla. Když na fotkách prosvítá podprsenka, jsou vidět ramínka nebo se rýsují kalhotky, ve většině případů to nevypadá hezky a velice špatně se to maskuje ve Photoshopu.

Oblečení by nebylo kompletní bez doplňků. Zde také platí že čím více, tím lépe. Vhodně zvolené šperky a doplňky fotku úžasně dotvoří. Sbalte proto náušnice, náhrdelníky, náramky, hodinky, prstýnky, různé pokrývky hlavy a šátky. Vzhledem k tomu, že jde o malé věci, nemusíte se zbytečně uskromňovat.

Co si sbalit na focení portrétů

Na závěr jsem si nechala tu nejdůležitější radu. Nehledě na tipy, které jsem vám dala, se výběrem oblečení nestresujte. Máte doma jen pár bílých triček a náušnice nenosíte? Rozhodně to není nic, co by vám mělo zabránit ve focení a kvůli čemu byste nemohla mít hezké fotky. Jste to vy a je to váš styl a to je ze všeho nejdůležitější. Tipy, které jsem zmiňovala, slouží hlavně k tomu, aby vás nasměrovaly, jak při balení uvažovat.

Pojďme si to tedy rychle shrnout. 

 1. Vezměte si víc oblečení, aby bylo z čeho vybírat. 
 2. Myslete na to, jak jednotlivé kousky půjdou zkombinovat.
 3. Snažte se sbalit různorodé oblečení, aby různorodě vypadaly i výsledné fotky.
 4. Ke každému oblečení sbalte takové spodní prádlo, které není vidět víc, než by mělo.
 5. Doma nezapomeňte doplňky. Každý model krásně dotvoří.
 6. Při balení se nestresujte. I když můžete mít pocit, že nemáte na focení nic vhodného, zkušený fotograf dokáže  s obyčejným oblečením vykouzlit krásné portréty.

Pokud by vás ohledně toho, co si sbalit na focení portrétů, zajímalo cokoli dalšího, napište mi do komentářů. A nebo byste si se mnou raději rovnou domluvili focení módního portrétu?

Co si sbalit na focení portrétů
Scroll to top