Všeobecné obchodní podmínky

I. Autorská práva

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografky a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autorky.

Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou osobní prezentaci.

II. Objednávka

Objednávky přijímám prostřednictvím formuláře na těchto webových stránkách, emailem hrncarkova@gmail.com nebo prostřednictvím zpráv na Instagramu. Objednáním se na focení automaticky potvrzujete porozumění a přijetí těchto podmínek, stejně porozumění a přijetí fotografického stylem, se kterým fotografuji.

Objednávka slouží i jako souhlas k využití některých fotografií pořízených v rámci našeho společného focení k prezentaci fotografa (zveřejnění v portfoliu na sociálních sítích nebo na vlastních webových stránkách).

Pokud nechcete, aby byly některé fotografie zveřejněny, informujte o tom po vybrání fotografií k editaci.

Pro jiné využití těchto fotografií než pro vlastní prezentaci je fotograf povinen si vyžádat souhlas klienta.
Pokud se objednaného fotografování nemůžete z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, kontaktujte mě, prosím, co nejdříve.

Objednací doba se odvíjí od momentální obsazenosti a může se lišit. Obvykle bývá jeden měsíc.

K jakémukoli focení si můžete objednat i vizážistku. Toto je nutné sdělit již během objednávky focení.

III. Cena focení

Všechny ceny se odvíjí od aktuálního ceníku na těchto stránkách. Při focení mimo Prahu si účtuji 6 Kč/km počítáno se zpáteční cestou.

IV. Záloha a platba

Pro každé focení je stanovena záloha (rezervační poplatek) ve výši 2000,-Kč, která je splatná pět dní po sjednání termínu focení a provádí se převodem na účet. Záloha slouží k rezervaci smluveného termínu focení. Dokud není uhrazena, termín focení může fotografka nabídnout jinému klientovi.

Záloha je nevratná v případě zrušení focení nebo posunutí focení méně jak 72 hodin před domluveným termínem focení. Pokud se termín focení přesune více jak 72 hodin před focením, je tato záloha využita k rezervování nového termínu focení.

V případě, že dojde ke zrušení objednávky ze strany fotografky a není sjednán náhradní termín, fotografka je povinna vrátit klientovi veškeré obdržené zálohy, a to nejpozději do 7 dnů od oznámení o zrušení objednávky.

Zbylá částka za focení se doplatí poté, co klient odešle výběr fotografíí určených k retuši. Od této částky je odečtena záloha. K částce jsou přičteny služby nad rámec vybraného balíčku, které si klient objednal.

Úprava fotografií začne poté, co je částka připsána na účet fotografovi.

V. Realizace focení

Fotografování probíhá na základě domluvy buď v ateliéru v Praze – Radotíně, nebo na předem domluveném místě.

V případě špatného počasí se venkovní focení přesouvá na základě domluvy na nejbližší vhodný termín.

Doba focení je individuální, přibližně 1,5 až 2 hodiny Při využití služeb vizážistky se tato doba prodlužuje o 1,5 hodiny.

Pozdní příchod klienta není důvodem k prodloužení časového harmonogramu focení. Opozdí-li se klient o více než 20 minut bez předchozí omluvy, je fotograf oprávněn fotografování zrušit a studio či smluvené místo opustit. Záloha za focení je v takovém případě určena k uhrazení ušlého zisku fotografa.

V průběhu celého fotografování v ateliéru či exteriéru je zakázáno pořizovat jakkýkoli záznam z focení – ať už jde o fotografie či video bez souhlasu fotografa

VI. Výběr fotografií

Do 5 dnů je klientovi odeslán odkaz na galerii se zmenšeninami fotografií, kde si vybere ty fotografie, které budete chtít upravit.

Lhůta pro upravení fotografií je 30 dní od výběru. v případně nenadálých skutečností si fotograf vyhrazuje právo tuto lhůtu prodloužit.

Po schválení finálních fotografií, jsou fotografie v případě zájmu odeslány do tisku. Doba výroby se odvíjí od složitosti zakázky – fotografie na papíře bývají k vyzvednutí do 14 dnů, fotoobrazy a fotoknihy mohou trvat o něco déle.

Náhledy fotografií z galerie není dovoleno kdekoli zveřejňovat a dále je upravovat dle autorského zákona č. 121/2000 sb. Jsou určeny pouze pro výběr fotografií k postprodukci. Prosím, respektujte toto upozornění, nezveřejňujte je na sociálních sítích a vyčkejte na konečnou podobu vašich snímků.

VII. Editace fotografií

Všechny portrétní fotografie mají v ceně zahrnuty standardní editaci (ořez, úprava barevnosti a expozice) a detailní retuš (úprava pleti, redukce nežádoucích odlesků, modřin, vyčistění pozadí, případně oblečení, atd.).

VIII. Dokončení zakázky

Elektronické fotografie ve formátu .jpg jsou předány odkazem na přímé stažení balíčku. Tento balíček obsahuje dvě složky – Pro web, která je určená pro sdílení fotografií na internetu, sociálních sítích a mailem; a Pro tisk, ve které jsou fotografie v tiskové kvalitě.

Vytisknuté fotografie a ostatní produkty jsou zasílány Českou poštou.

Nevyretušované fotografie ani fotografie ve formátu .raw se neposkytují.

Po předání hotové zakázky jsou vybrané fotografie archivovány po dobu jednoho roku. Pokud klient ví, že si bude chtít doobjednat nějaké fotografie, které si původně nevybral, informuje o tom fotografku předem, aby je mohla zachovat.

IX. Reklamace

Pokud je součástí focení i služba vizážistky nebo hair-stylistky je nutné, aby klient vyjádřil svůj názor na odvedenou práci ihned před začátkem focení, pozdější reklamace není možná.

Pokud si klient bude přát u některé fotografie více nebo méně editace nebo retuše, je nutné tuto skutečnost nahlásit před odesláním fotografií do tisku, pozdější reklamace není možná.

Reklamace tištěných fotografií je možná pouze na základě viditelné tiskové chyby (škrábance, pruhy a jiné viditelné vady), nikoli v barevnosti či světlosti/tmavosti daného tisku.

Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky.

X. Dárkový poukaz

Poukaz je možné vystavit na hodnotu libovolného fotografického balíčku. Platnost zaplaceného poukazu je jeden rok. Poukaz je přenosný.

Poukaz je možné zaplatit převodem na účet a poslat Českou poštou nebo vyzvednout osobně.

Poukaz není zpětně směnitelný za peníze.

Tyto podmínky jsou platné od 1. září 2020. V případě nejasností mě, prosím, kontaktujte.

Scroll to top