Jak se připravit na podzimní focení

portrétní fotograf praha

Ještě před sebou máme několik týdnů, kdy příroda bude v nádherných zlatavých odstínech. Venku není taková zima, aby se tam nedalo vydržet delší dobu, a s trochou štěstí narazíte na den, kdy neprší a svítí sluníčko. V podzimní krajině vznikají nádherné, neopakovatelné portréty. Focení si užijete nejen sami, ale i s rodinou, s níž focení můžete pojmout jako příjemnou vycházku a společně strávený čas.

Pokud uvažujete právě teď o venkovním focení, přečtěte si několik tipů, jak to všechno naplánovat, abyste si focení užili a výsledné fotky byly co nejkrásnější. Na začátku příštího týdne si ještě ukážeme, jaké oblečení bude vypadat v podzimní krajině krásně a udrží vás v teple.

Tipy na podzimní focení

  1. Domluvte si záložní plán. Už není léto a počasí umí být docela nepředvídatelné. Doporučuji proto, abyste si s fotografem domluvili plán pro případ, že nevyjde počasí. Můžete mít v záloze ještě jiný datum focení nebo náhradní místo (například ateliér, interiér nebo alespoň nějaký podchod, ve kterém nebude pršet).
  2. Připravte se na chlad. S teplotami kolem deseti stupňů venku sice nezmrznete, ale počítejte s prokřehlými prsty a červenými tvářemi. Na cestu z focení si přibalte teplý svetr a na focení si vezměte termosku s čajem nebo kávou.
  3. Brzy se stmívá. Neplánujte proto focení na pozdě odpoledne nebo navečer. Focení si chcete v klidu užít a ne počítat minuty zbývající do setmění.
  4. Při balení oblečení buďte strategičtí. Plánujte modely tak, abyste museli převlékat co nejméně vrstev.
  5. Najděte místo, na kterém vynikne, že je podzim. Pokud chcete na fotkách zachytit podzimní barvy, hledejte takovou lokalitu, kde to opravdu bude vidět. Fotky uprostřed ulic nebo naproti zdím jsou skvělé, ale nemusí na nich být poznat, o jakou roční dobu se jedná.

Plánujete využít nádherných barev přírody, abyste si nechali nafotit nádherné fotky? A pokud už máte takové focení za sebou, jak jste si ho užili?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top