Jak se připravit na focení v práci

1524_portretni_fotograf_praha_fotka

 

Je to tady! Na firemním emailu vám přistála zpráva, že vás za týden čeká podnikové focení pro výroční brožuru. Něco, o čem se spekulovalo už několik měsíců a všichni doufali, že se nikdy nezrealizuje, protože focení je něco, čeho se většina lidí děsí už od doby, kdy museli fotit maturitní tablo. Trefila jsem se?

Podnikové focení ale nemusí být noční můrou. Stačí jen znát pár triků, jak se na něj připravit. A kdoví, třeba vás to ještě začne bavit a rozhodnete se nechat se nafotit i sama pro sebe nebo s rodinou. Ale nepředbíhejme, nejdřív se pojďme podívat na tipy, jak se připravit na podnikové focení:

Oblečení

 1. Většinou není třeba příliš řešit boty, protože se fotí přibližně od pasu výš. Klasickými černými nebo tělovými lodičkami ale rozhodně nic nezkazíte.
 2. Vyhněte se celému černému modelu. Na fotkách vás to udělá starší.
 3. Pokud půjdete v černém, zvažte, jestli se nedá přidat barva například šátkem kolem krku. Krásně na fotkách vypadají syté odstíny červené a růžové. Přidávají barvu do obličeje a omlazují.
 4. Skvěle vypadají výstřihy do V, protože na fotkách opticky zeštihlují. Spolu s jemným šperkem vytvoří krásně úpravený, elegantní vzhled.

Líčení

 1. Snažte se vyhnout černé linku kolem celého oka. Na fotce většinou působí dost tvrdě a zmenšuje oko.
 2. Nebojte se použít silnější vrstvu makeupu, na fotce budete mít lépe sjednocenou barvu pleti. Nepoužívejte ale odstín makeupu tmavší, než je váš přirozený odstín. Nevypadaly byste opálenější ale starší.
 3. Tvářenka na fotkách omlazuje. Opět platí, že ji můžete udělat o něco výraznější než na normální nošení.
 4. Před focením se přepudrujte, abyste se neleskla. Pozornost věnujte hlavně T-zóně (čelo, nos), která se leskne nejvíc.

Obecně

 1. Vím, že se to snáze řekne, než dělá, ale zkuste se před focením nestresovat. Stres má nechtěný dar, že vám na obličej přivolá pupínky nebo opary, které se vám normálně vůbec nedělají.
 2. Pokud se nějaký nežádoucí pupínek objeví, zbytečně to neřešte. Podobné drobnosti není problém vyretušovat.
 3. Osobně klientkám vždy radím, jak pózovat. Ale je možné, že váš fotograf to dělat nemůže. Zkuste si večer trochu zapózovat před zrcadlem, ať víte, co vypadá dobře. Hezky se narovnejte, usmějte se na sebe a prohlédněte se, z jakého úhlu vám to nejvíc sluší.

Co dalšího vás zajímá? Napište mi do komentářů!

 

1525_portretni_fotograf_praha_fotka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top