Ateliérové focení s vizážistkou

Dnes bych vám ráda popsala, jak probíhá ateliérové focení s vizážistkou. Možná se už delší dobu odhodláváte k tomu, že byste rádi nafotili módní portrét, ale máte pochybnosti, protože nevíte, co od focení očekávat. Jak budete vědět, co si sbalit nebo co dělat během focení? V tomto článku vám osvětlím všechny nejasnosti, abyste přesně věděli, co vás bude čekat.

elegantní business focení praha

1. Domluva po emailu

Pokud se rozhodnete pro focení u mně v ateliéru, nejsnažším způsobem, jak mě kontaktovat, je vyplnit objednávkový formulář. V něm se vás zeptám na několik detailů ohledně toho, jak byste si focení představovali. Jde hlavně o to, jestli budete mít zájem o focení s vizážistkou. Jestli přijdete sami, nebo si s sebou někoho vezmete. A v jakém stylu byste přibližně chtěli, aby vaše finální fotky vypadaly.

Na většinu emailů se snažím odpovídat do druhého dne spolu s návrhy volných termínů, kdy bychom focení mohli realizovat.  Je dobré ozvat se alespoň s dvou týdenním předstihem, abychom našli takový datum, který vám bude vyhovovat.

Vzhledem k tomu, že z velké části při focení pracuji s denním světlem, je nejlepší domluvit se na dopolední focení, protože tou dobou je v ateliéru nejlepší světlo.

ateliérové focení s vizážistkou na světlém pozadí

2. Telefonická konzultace

Poté, co se spolu domluvíme na termínu focení, budu vám chtít zavolat, abychom mohli doladit všechny podrobnosti. Během telefonátu vám popíšu, jak celé focení probíhá a jak dlouho trvá. A zároveň mě bude zajímat přesnější představa toho, co od fotek očekáváte. Jestli je máte pro někoho jako dárek, jestli je potřebujete do práce nebo jestli jste se rozhodli dát je jako dárek sami sobě.

Budu také chtít vědět, co za styl oblečení by se vám na fotkách líbil. Jestli chcete přirozené, ležérní fotky nebo naopak něco víc elegantního nebo kombinaci obojího. Focení je skvělá příležitost vytáhnout ze skříně šaty, na které se práší od posledního plesu, nebo jsou schované někde na dně poličky, protože už se do nich nevejdete. Jak vždycky ujišťuji klientky, na fotky je to úplně jedno. Stačí, aby šaty seděly z té strany, ze které vás budu fotit :)

Po telefonátu vám pak zašlu brožuru s tipy, jak se na focení sbalit, abyste přesně věděli, co si na focení přinést, a nemuseli se obávat, že zapomenete na něco důležitého. A kdybyste snad v šatníku nevybrali nic, co by odpovídalo vašim představám, mám v ateliéru několik krásných šatů a sukní, které se na fotkách vypadají výborně.

portrětní fotografka praha

3. Samotné focení

Když přijdete do ateliéru, nejprve spolu prohlédneme oblečení, které jste si přinesli. Pokud je na focení domluvená i vizážistka (což vždy vřele doporučuji, protože fotky to pozdvihne na vyšší úrověň), bude ji oblečení také zajímat, aby věděla, do jakých barev má ladit líčení.

Focení většinou začínáme s jemným přirozeným líčením, které se skvěle hodí k business fotkám, ležérním fotkám a obecně světlejším modelům. Většinou také nejdřív fotíme fotky na světlém pozadí. Při focení vás provedu pózami, které uzpůsobuji přesně vašemu typu obličeje a postavy tak, abyste na fotkách vypadali co nejlépe.

Během focení stihneme klasicky nafotit čtyři různé modely. Ale když už mám nafocené hezké fotky v jednom oblečení, zbytečně to neprotahuji a jdeme na další model, abychom toho stihli nafotit co nejvíc a fotky byly co nejvíc různorodé.

Po světlém oblečení přichází většinou na řadu tmavší modely, ke kterým vizážistka zvýrazňuje líčení. Přesouváme se většinou na černé pozadí a snažíme se vytvořit elegantnější fotografie.

Focení s líčením trvá přibližně tři hodiny.

profesionální ateliérové focení s vizážistkou

4. Po focení

Druhý den po focení vám zašlu předvýběr fotek, z nichž si vy sami vyberete finální fotky, které budete chtít vyretušovat a dát jim ten správný vzhled, aby vypadaly jak z módního časopisu.

Retuš fotek trvá přibližně týden. A poté se můžete rozhodnout, jestli fotky budete chtít ještě nechat vytisknout a zabalit do ručně dělané krabičky na fotky.

A to je všechno. Jak vidíte, není žádný důvod k obavám nebo přemýšlení nad tím, jestli jste nebo nejste fotogenická. Celým focením vás provedu, protože je mojí prací a ne vaší, abych zajistila, že na fotkách budete vypadat úžasně.

Chcete také zažít profesionální ateliérové focení s vizážistkou a konečně mít fotky, na kterých budete vypadat jako celebrita z módního časopisu? Napište mi a domluvíme si všechny podrobnosti!

focení praha
fotografka praha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top