5 tipů, jak se uvolnit před focením

Fotograf Praha fotkaNeznám moc lidí, kteří by se těšili na chvíle, kdy se budou fotit. Přitom takových situací neustále přibývá. Nemusí se jednat jen o focení u profesionálního fotografa, ale kamarádka se s vámi může chtít vyfotit na párty nebo hůř po hodinovém běhu. Chcete mít hezkou profilovku na Facebooku, potřebujete profesionální fotografii k životopisu… Příležitostí je zkrátka víc než dost.

Co dělat, abyste se zbavili stresu, že nevíte, jak se na fotkách tvářit? A že zase budete vypadat hrozně? (Což rozhodně není pravda, ale kdo z nás si to neříká, když se vidí na nějaké obzvlášť vyvedené momentce?) Přečtěte si následující tipy. Sice nemůžu garantovat, že se pak focení stane vaší oblíbenou kratochvílí, ale mohl by se alespoň částečně zredukovat stres s ním spojený.

  1. Každý máme fotky, na kterých vypadáme opravdu špatně. Uvědomte si ale, že to je jen jeden kratičký zmražený okamžik, který byste normálně ani nepostřehli. Zkuste si někdy stopnout film nebo seriál a uvidíte, že i  krásní herci a herečky můžou mít dost nelichotivé momentky.
  2. Neporovnávejte svoje fotky z dovolených s fotkami v magazínech. Pravděpodobně jste před focením nestrávili hodinu času u vizážistky a hodinu u kadeřníka. Žádný stylista vám nepomáhal s výběrem nejvhodnějšího oblečení. Fotograf pravděpodobně nepřemýšlel, jaké světlo vám bude nejvíc lichotit. A nikdo nad fotkou neseděl u Photoshopu a neodstraňoval vrásky, celulitidu, nebo povolené svaly na břiše.
  3. Naučte se několik jednoduchých doporučení, která vám pomohou vypadat na fotkách lépe. Brožuru s tipy, jak vypadat úžasně na fotkách, si na těchto stránkách můžete stáhnout zdarma.
  4. Nebojte se, že když výše zmiňované zásady začnete uplatňovat, ostatní si o vás budou myslet, že jste divní. Během focení si určtě nikdo nevšimne, že najednou stojíte nějak moc narovnaní. A když fotky uvidí, bude jim jen vrtat v hlavě, jak jste to udělali, že vypadáte tak skvěle.
  5. Hoďte to za hlavu. Uvědomte si, že fotky jsou prostě jenom fotky. Většina lidí ví, jak vypadáte ve skutečnosti. A na světě je spousta důležitějších věcí než pár nepovedených momentek.

Jaká další témata spojená s focením byste si rádi přečetli? Budu moc ráda, když mi svoje nápady napíšete tady do komentářů nebo na mail!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to top