Módní portrét s Alžbětou

reklamní fotografie praha portrét jak vypadat krásně na fotkách fotograf fotky do životopisu cv business fotografie modni portret Alžběta potřebovala nafotit promo fotografie pro svůj začínající eshop se sportovními potřebami. Mám moc ráda ten pocit, kdy můžu stát u zrodu nečeho nového. Vždycky mě to v myšlenkách vrátí pár let zpátky na dobu, kdy jsem začínala s vlastním podnikáním.

Jako by to bylo včera, si pamatuji na ten moment, kdy jsem se někde dočetla, že je dobré mít napsané jasně definované cíle. Seděla jsem u stolu, před sebou jsem měla diář, do kterého jsem si do té doby zapisovala jen to, že na příští týden musím mít hotovou seminárku z účetnictví a měla bych se radši začít učit na strategický management. Otočila jsem na nový list a rozstřesenou rukou nadepsala: “Podnikání”. Po několika nervózních douších kávy jsem jako první bod napsala: “Vydělávat focením dva tisíce měsíčně.” Když jsem tenhle řádek psala, připadala jsem si jako blázen, co sní o něčem, co se plní jen lidem ve filmech a knížkách.

Od toho slunného odpoledne uplynuly už skoro čtyři roky. I teď mě jednou za čas přepadne pocit, že je to všechno moc dobré na to, aby to mohla být pravda. Že se někdy musím probudit. Za tu dobu jsem se naučila hodně věcí. Už bych jako svůj první cíl nepsala částku, kterou chci vydělat. A hlavně bych si vzkázala, že nejdůležitejší je prostě začít. A pak to brát krok za krokem, jak to přijde.

Podle čínského horoskopu jsme v roce Kozy, který je jako stvořený pro začínání nových projektů a uskutečňování svých snů. Něco na tom bude. Většina mých přátel se tenhle rok do něčeho pustila – někteří začali podnikat, jiní připravují přednášky a vzdělávací kurzy o tom, co je naplňuje. Plánujete se taky do něčeho pustit?

A Alžbětě moc držím palce, aby jí vyšlo vše přesně podle jejích přání!

reklamní fotografie praha portrét jak vypadat krásně na fotkách fotograf fotky do životopisu cv business fotografie modni portret

Prázdná místa II

S tím, jak se hlásí nástup jara a rtuť v teploměru se odvážně šplhá pryč od nuly, víc a víc času trávím venku. Toulám se pražskými ulicemi za zvuků ambientní hudby a do hlavy si ukládám útržky města, které mě zaujmou. Nebo je fotím. V mobilu mám desítky fotek nejrůznějších zákoutí a tvarů – stromy obalené břečťanem, skleněné budovy, v nichž se pokrouceně odráží ulice naproti, první nesmělé jarní kvítky, originálně posprejované zdi, barvy rozlité po obloze při západu slunce…

Občas mě některé místo zaujme natolik, že se tam musím vrátit s foťákem a atmosféru zdokumentovat. V tomto případě se jednalo o kancelářské budovy za Arkádami. Kroužila jsem kolem nich již delší dobu, ale teprve minulý pátek jsem si našla čas, abych se tam vypravila. Nevím, jak čisté linie a bílá barva působí na vás. Já vždycky cítím podvědomou potřebu všechnu tu prázdnotu zaplnit barvami a tvary, což mě inspiruje k další tvorbě.

Homeobox by 01-N on Grooveshark

umělecká přiroda praha módní minimalismus fotograf fotky do živototpisu fotka business zazitky umělecká přiroda praha módní minimalismus fotograf fotky do živototpisu fotka business zazitky umělecká přiroda praha módní minimalismus fotograf fotky do živototpisu fotka business zazitky umělecká přiroda praha módní minimalismus fotograf fotky do živototpisu fotka business zazitky

Jak znovu získat vnitřní rovnováhu a začít se mít ráda taková, jaká jsem?

vnitřní krása jak se cítít krásná iva katzerová fotograf praha fotograf fotky do životopisu business foky tipy a rady psani modni portret Často zde na blogu a ještě více na Facebooku mluvím o tom, jak by lidé měli mít rádi sami sebe a to jak vypadají. Nedávno jsem měla příležitost promluvit si na toto téma s moc milou psycholožkou Ivou Katzerovou. Byla tak hodná, že pro vás připravila tento článek. Pojďte si přečíst, jak najít vnitřní rovnováhu a naučit se mít rádi takoví, jací jste.

V dnešní době, kdy na nás ze všech stran útočí mediální masáž v podobě hubených modelek s dokonalým make-upem na stránkách módních časopisů není vůbec jednoduché se s nimi nesrovnávat a nechtít být také tak dokonalé. Ale je dobré si uvědomit, že to jsou také jenom lidé z masa a kostí jako jsme my, a že každá z nás může vypadat na fotkách úžasně, když je nám věnována stejná péče.

V jednom psychologickém experimentu kreslíř nejdříve nakreslil podobu ženy, kterou neviděl osobně, na základě jejího vlastního popisu a poté na základě popisu další osoby. Oba portréty si pak ženy prohlédly a výsledný rozdíl mnohé z nich rozplakal, protože si uvědomily, jak moc podhodnocují samy sebe a jak hezké ve skutečnosti jsou.

Prvním krokem k nalezení vnitřní pohody je tedy si uvědomit, že jsme hodnotné bytosti a naše myšlenky a vlivy okolí nejsou často objektivní. Jednoduše řečeno, to co nám běží v hlavě nemusí odpovídat realitě.

Myšlenky můžeme ovlivnit prací na sobě, psychoterapií zaměřenou na změnu získaných myšlenkových schémat a také pozitivním zážitkem s korektivním účinkem, jakým je například focení s profesionálním fotografem nebo fotografkou, kdy si můžeme uvědomit, jak krásné opravdu jsme.

vnitřní krása jak se cítít krásná iva katzerová fotograf praha fotograf fotky do životopisu business foky tipy a rady psani modni portret

Mgr. Iva Katzerová, M.A.Vystudovala obor klinické psychologie a poradenství na americké La Salle University ve Philadelphii a v rámci soukromé praxe nabízí v Praze pomoc lidem, které trápí problémy v osobním životě, práci nebo partnerských vztazích. Zaměřuje se také na psychosomatiku.

Více na www.praha-psycholog.com

Prázdná místa

Vstali jsme mnohem později, než bylo v plánu. Na příjezdové cestě hodinu stál náklaďák, který nám bránil v odjezdu z chaty, a cestou jsme dlouho hledali restauraci, kde bychom si mohli dát rychlý oběd. Takže do národního parku, na který jsme měli dle původního programu vyhrazený celý den, jsme dorazili až k večeru. Vůbec nás nechtěli pustit dovnitř a za námi se hnala těžká bouřková mračna. Naštěstí ale umíme být dost přesvědčiví.

Protože jsme přijeli tak pozdě, měli jsme celé místo skoro jen pro sebe. Na ten okamžik, kdy se rozestoupily borovice a nám se otevřel pohled na liduprázdnou pláž, na písek bez otisků bot, na kradmé odlesky slunce na vodní hladině a vzdálený křik racků, jen tak nezapomenu.
přiroda praha módní fotograf fotky do živototpisu fotka business zazitky přiroda praha módní fotograf fotky do živototpisu fotka business zazitky přiroda praha módní fotograf fotky do živototpisu fotka business zazitky přiroda praha módní fotograf fotky do živototpisu fotka business zazitky

Módní portrét se Zuzanou

praha portrétní fotograf portrét módní portrét fotky do životopisu cv business foto modni portret

Stále tu básním o tom, jak úžasné ženy mi chodí na focení. A stále je to pravda! Focení se Zuzanou bylo přesně takové. Dostala ho jako vánoční dárek od své dcery a bylo vidět, že si to přišla opravdu užít.

Moc moc děkuji za nádhernou recenzi:

Tak jsem si myslela, že mě má báječná dcera objednala na focení a teď když jsem viděla fotografie…. tak zjišťuji, že Jaruška je kouzelnice :-O
Jestli se chcete cítit a být opečovávaná jako princezna, tak doporučuji strávit kouzelné odpoledne u fotografky Jarky, která dokáže poradit jak vypadat pohádkově. Nesmím zapomenout na vizážistku -Martinu Kottovou, spolu s Jaruškou tvoří profesionální tým. Jaruško děkuji za nezapomenutelný zážitek a nádherné fotografie, které budu jednou ukazovat vnoučatům :-)

Přesně vystihla všechny důvody, proč módní portrét fotím. Miluji ženám ukazovat, jak jsou krásné a že jejich “nedokonalosti” ve skutečnosti nejsou nic, za co by se měly stydět, ale naopak jsou tím, co je dělá jedinečné. No řekněte, nebyla by to nuda, kdybychom všechny vypadaly jako třicetiletá Angelina Jolie?

Myslím si, že všichni bychom měli existovat na fotkách pro své blízké. Taky pro vás mají takový význam staré fotografie vašich babiček z dob, kdy se chodilo k fotografovi jako na sváteční událost a jednou do roka se sešla celá rodina a vytvořil se portrét na památku?

Neříkám, že na focení musíte přijít ke mně, ale nemyslíte, že vaše děti a vnoučata by měli mít památku na někoho, kdo je vychoval a předal jim neocenitelné zkušenosti do života?

Za vizáž děkuji Martině Kottové.

A užívejte si sluníčko. Už úplně cítím, jak jaro klepe na dveře!

praha portrétní fotograf portrét módní portrét fotky do životopisu cv business foto modni portret

Focení klauzurních prací pro VOŠON

Ráda spolupracuji se studenty oděvních a návrhářských škol. Jejich modely mě prostě baví – jsou originální, svěží a vzhledem k tomu, jaký je kladen důraz na kreativitu, vždycky vypadají výborně na fotkách.

Nedávno jsem fotila klauzurní práce pro studenty VOŠON. Tématem jejich prací byl unisex a jako výchozí barvy svých modelů měli použít bílou a pudrově růžovou. Moc se mi líbí, jak modely působí zároveň jako část nějaké kolekce, ale zároveň je na každém znát rukopis návrhářky.

Který z modelů se vám líbí nejvíc?

vošon praha módní fotograf móda klauzury fashion story fashion editorial moda vošon praha módní fotograf móda klauzury fashion story fashion editorial moda vošon praha módní fotograf móda klauzury fashion story fashion editorial moda

Kdo za tím stojí:

1. řada
Návrhářka: Złata Danilčanka
Model: Ihar Danilčanka
Modelka: Złata Danilčanka

2. řada
Návrhářka: Hana Šupová
Model: Ihar Danilčanka
Modelka: Złata Danilčanka

3. řada
Návrhářka: Julia Zinyk
Model: Ihar Danilčanka
Modelka: Barbora Houtová

MUA: Markéta Pařízková