Co jsem se naučila v … březnu

 zazitky

 • Že jsem celý život držela diety špatně. Kamarádka: “Začala jsem jíst zdravě, takže jsem si k večeři nedala bůček, ale jen lehkou kachnu.”
 • Že modřiny se můžou dělat i z toho, jak neustále vrážíte do vzduchu. Jinak si to prostě neumím vysvětlit.
 • Čas, kdy se muži rozhodnou ostříhat si vlasy, je ten, kdy už je mají moc nadýchané. Tedy alespoň podle mého přítele.
 • Jaro bez řezaných květin je jako hospoda bez řezaného piva.
 • Psací proces je komplikovanější, než by se na první pohled mohlo zdát: Zírám na kurzor -> Jdu na Facebook -> Napíšu tři řádky -> Zírám na kurzor -> Jdu na Facebook -> Smažu,co jsem předtím napsala. Repete.
 • Když jeden den v měsíci po ránu dojde káva, jsem ještě schopná to akceptovat. Když se to ale stane dvakrát…

Co za úžasná, život měnící moudra jste se v březnu naučili vy?

Fashion Editoriál: Léto klepe na dveře

Když venku nádherně svítí sluníčko, máte půjčené květované letní šaty a fotíte v místnosti s obrovskými okny dlouhovlasou modelku, která připomíná vílu, nemůžete skončit jinak, než s podobnými fotkami jako těmi, které jsme nedávno nafotily my.

Cecilia je z Dánska, takže jsme trochu bojovaly s jazykovou bariérou, ale i tak focení prostě stálo za to. A dost jsme se nasmály. Hlavně při vytváření větru:

profesionální fotograf módní fotograf incoming talents focení kolekce oblečení fashion story fashion editorial fashion černobélé módní fotky moda

Velké dík patří úžasnému týmu:
Model: Cecilia (Incoming Talents)
MUA: Silvia Sedláková

profesionální fotograf módní fotograf incoming talents focení kolekce oblečení fashion story fashion editorial fashion černobélé módní fotky moda profesionální fotograf módní fotograf incoming talents focení kolekce oblečení fashion story fashion editorial fashion černobélé módní fotky moda

Invalidovna

Bude to už skoro rok, co jsem se přestěhovala do Prahy, a teprve před pár týdny jsem si uvědomila, jak se dostanu z Florence na Náměstí Republiky. Když hledám oblíbenou kavárnu u Ovocného trhu, vždycky tam musím dobloudit.

 

Že na zastávce metra Invalidovna je skutečně invalidovna mi nedošlo, dokud jsem tudy jednou nešla na procházku. Tou dobou se už pomalu stmívalo, ještě bylo docela chladno. Stromy po zimě byly holé a tráva přikrylo bahno. Mělo to hrozně silnou atmosféru. Věděla jsem, že to co nejdřív musím zachytit na fotkách.

 

Ve čtvrtek dopoledne padla mlha. A kromě řízení v jejím oparu všechno vypadá tak nějak líp. Rozhodla jsem se, že je ta pravá chvíle na focení. Než jsem se vyhrabala z bytu a dojela na místo, bylo už samozřejmě po mlze a krásně svítilo sluníčko, takže se žádná pochmurná atmosféra nekonala. Ale díky tomu jsem si začala všímat úplně jiných detailů – jak silně působí cihlově červená omítka, jak jsou okna na některých zdech opuštěná, že skoro nikde nemají záclony a jak zajímavě to všechno kontrastuje s některými graffiti v okolí.

 

 

praha invalidovna fotograf praha zazitky

Beauty editoriál se šperky z přírodních materiálů

V jednoduchosti je krása. A když fotíte s nádhernou modelkou, která je parádně nalíčená od vizážistky, šedé pozadí a měkké světlo od okna je často vše, co potřebujete. Před začátkem focení jsem vymyslela spoustu krkolomných způsobů, jaké originální světlo a pozadí použít (Rezavě hnědý krepák už nikdy v životě nekoupím. Slibuju!), abych se nakonec vrátila zpátky na zem a použila něco, co vypadá hezky :)

 

Co na fotky říkáte?

 

Děkuji skvělému týmu za ještě skvělejší spolupráci:

Model: Anzhelika (Bohemia Model)

MUA: Silvia Sedálová

 
šperky silvia sedálová fotograf praha focení šperků focení módní kolekce fashion design bohemia model beauty editoriál beauty anzhelika moda šperky silvia sedálová fotograf praha focení šperků focení módní kolekce fashion design bohemia model beauty editoriál beauty anzhelika moda šperky silvia sedálová fotograf praha focení šperků focení módní kolekce fashion design bohemia model beauty editoriál beauty anzhelika moda

 

Jak se naučit dobře pózovat

Jestliže uvažujete o kariéře modelky, kromě jiných věcí je velice důležité naučit se dobře pózovat. Až to budete trénovat, stupně tě si před zrcadlo a zkoušejte plynule přecházet z jedné pózy do druhé. Při tom si kontrolujte, jak v jednotlivých pózách vypadáte. Dost často je třeba víc se narovnat nebo vytočit některou část těla, než se vám může zdát přirozeně, aby pózy na fotkách vypadaly dobře.

 

Jak by správné pózování mělo vypadat? Podívejte se na toto video, které jsem natočila se Žanetou, a získáte dobrou představu.

 

 

Hotové fotky

Přikládám ještě hotové fotky z našeho focení.

 

jak se stát modelkou jak se naučit pózovat fototest fotograf praha book fototesty jak se stát modelkou jak se naučit pózovat fototest fotograf praha book fototesty

Fashion story: Čekání na G…atsbyho

Stává se vám také,  že některé věci se za vás vyřeší samy? Když jsem plánoval a focení tohoto editoriálu, měla jsem problém s vymýšlením vhodné lokality na to focení. V podstatě hned jsem věděla,  jaké chci fotit téma, s kým budu  spolupracovat na stylista a líčení. Věděla jsem, jaká modelka by se do konceptu hodila. Ale ta lokalita. Kvůli ní se focení odhalování skoro měsíc.

 

móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda

 

Pak jsem ale šla na kávu s jednou kamarádkou.  Během schůzky jsem zjistila, že fotí a že zrovna nedávno fotila v jedné nádherné secesní kavárně. Byla tak hodná, že mi na ní hned poslala kontakt.  A tak jsem díky ní byla během několika dní připravena fotit.

 

Moc děkuju úžasnému týmu za skvělé focení!

Model:Tereza L. (Bohemia Model)

MUA & Styling: Martina Knížová

 

móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda

Fototest s Míšou

Všimli jste si, jak se spousta věcí, které se mají stát, vyřeší sama od sebe?

Tenhle příspěvek píšu z balkonu. Krásně svítí sluníčko. Je dopoledne, takže jediné zvuky, které se nesou okolím, jsou zpěv ptáků a překřikování dětí, jež vzaly učitelky ze školky na vycházku. Usrkávám kávu a víc času trávím tím, že tvář nastavuji slunečním paprskům a sleduji, jak se světlo odráží na budovách sousedních paneláků, než abych se soustředila na psaní. A ano, nešetřila jsem si tenhle příspěvek někdy z léta, skutečně ho píšu v půlce února!

 

Miluji, když se na focení sejdou stejně naladění lidé. Nejen, že je snadné sdělit všem vizi toho, jak si přejete, aby fotky vypadaly, ale vládne i úplně jiná atmosféra. Při tomhle focení jsme si během líčení v klidu vypily kávu (v klidu tedy hlavně já, protože jsem neměla nic na práci :) ) a rozebraly všechno od oblíbeného makeupu až k našim plánům do budoucna.

 

Nejen, že jsem spolupracovala s týmem milých lidí, ale jak vizážistka, tak modelka byly i velice talentované. Jakmile si Míša stoupla před foťák, stačilo v podstatě jen mačkat spoušť. Co póza, to povedená fotka. Když jsem se nadechovala, abych řekla nějaký tip, co změnit, Míša to udělala, aniž bych vydala jedinou hlásku. Jako by mi četla myšlenky.

 

Lucka, vizážistka, byla úplně stejná. Ochotně asistovala při držení odrazné desky a ještě celou dobu ostřížím zrakem pozorovala, jestli vlasy dělají, co mají a neobjevila se sebemenší chybička v líčení.   Focení jsme si tak užily, že jsme hned naplánovaly další. Brzy tu o něm určitě také napíšu!

 

Úžasný tým

Model: Michaela Freitagová

MUA: Lucie Uxová

 

Moc děkuju za úžasně strávený den!

 

modelingová agentura modeling michaela freitagová lucie uxová jak probíhá focení jak pózovat fototest fotograf praha focení booku book fototesty modelingová agentura modeling michaela freitagová lucie uxová jak probíhá focení jak pózovat fototest fotograf praha focení booku book fototesty modelingová agentura modeling michaela freitagová lucie uxová jak probíhá focení jak pózovat fototest fotograf praha focení booku book fototesty

Módní portrét s Nelou

S Nelou jsem fotila už před rokem a moc jsem si to užila. Nela je totiž neskutečně milá slečna, která pro úsměv nejde daleko. Na naše letošní focení jsem se proto moc těšila!

 

Součástí focení módního portrétu je líčení a česání od profesionální vizážistky. Během toho si odpočinete a máme šanci si v klidu popovídat o tom, jak byste si představovaly, aby fotky vypadaly. Miluju, když se po hodině, co na nich vizážistka kouzlí, klientky podívají do zrcadla a nemůžou uvěřit tomu, jak krásně vypadají. Většinou díky tomu opadnou poslední zbytky nervozity a samotné focení si už jen naplno užívají.

 

Jak vidíte na fotce dole, vizážistky jsou perfekcionistky a detaily upravují do poslední chvíle. Při tomto focení se o vizáž starala Monika Fořtová.

 

 

vypadat jako modelka vizážistka vizáž proměna portrét monika fořtová módní portrét jak být krásná na fotkách modni portret

 

Hotové fotky

A tady už jsou hotové fotky. Podívejte se na ten nádherný úsměv!

 

 

vypadat jako modelka vizážistka vizáž proměna portrét monika fořtová módní portrét jak být krásná na fotkách modni portret vypadat jako modelka vizážistka vizáž proměna portrét monika fořtová módní portrét jak být krásná na fotkách modni portret vypadat jako modelka vizážistka vizáž proměna portrét monika fořtová módní portrét jak být krásná na fotkách modni portret

 

Focení módní kolekce pro Adélu Kupkovou

Před Vánoci jsme fotily kolekci oblečení talentované návrhářky Adély Kupkové. Adéla při tvorbě klade důraz na jednoduchost a kvalitní materiály. Jednotlivé modely jsou inspirovány elegantním, městským stylem. A mě přijdou naprosto skvělé! Co na ně říkáte vy?

 

Velké dík patří úžasnému týmu, který se na focení podílel:

Modelka: Michaela Růžičková (Catwalk)

MUA: Martina Knížová

Návrhářka: Adéla Kupková

.

módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda

 

Pojďte se podívat i do zákulisí našeho focení

módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda

Módní portrét s Luckou

Lucka si focení módního portrétu vybrala jako dárek k narozeninám poté, co viděla video o tom, jak takové focení probíhá. Na to, že je Lucce teprve patnáct let, před foťákem se hýbala jako zkušená modelka, a já i má úžasná vizážistka Silvia jsme se jen divily jak to, že není u žádné modelingové agentury.

 

Lucka si přála fotit hlavně v sukni, kterou mám na focení k dispozici, takže jsme se zaměřily hlavně na ni a snažily se vymyslet co nejvíc různých variací fotek. Co na ně říkáte?

 

módní portrét jak pózovat jak být krásná glamour fotograf praha focení ve večerních šatech cítit se krásná modni portret módní portrét jak pózovat jak být krásná glamour fotograf praha focení ve večerních šatech cítit se krásná modni portret

Probuzení

Problém nespavosti leží v tom, že se přes noc moc nevyspíte. Evidentně. Ale čas, kdy bezcílně zíráte do stropu (na který stejně pořádně nevidíte, protože je za A) tma a za B) nemáte nasazené brýle), je možné využívat i zajímavěji. Kromě stresování se (nedoporučuji, zkoušela jsem to posledních několik let a opravdu to za to nestojí), můžete přemýšlet třeba nad tím, co kreativního příště uděláte.

 

Díky tomu, že je tma a ticho (pokud si tedy jeden bláznivý soused nahlas o půlnoci nezačne pouštět techno nebo druhý bláznivý soused neřve střídavě na dítě a manželku) a že nesedíte u počítače se všemi emaily, facebooky a twittery, můžete nechat běžet fantasii na plné obrátky.

 

Nápad na fotky s pavučinou, které si můžete prohlédnout pod tímto textem, jsem dostala právě při jedné z dlouhých nocí, kdy se mi nedařilo usnout. Ani navzdory tomu, že naši úžasní sousedé toho večera zjistili, že existuje něco jako sluchátka do uší. Bylo jen několik dní po posledním barvícím focení a pomalu se blížil Halloween. Takže na mě odevšad skákaly dýně a pavučiny. Dýně moc fotogenické neshledávám, ale pavučiny jsem pořád nějak nemohla dostat z hlavy. Hned druhý den ráno jsem je objednala a pak čtrnáct dní netrpělivě čekala, jestli dorazí.

 

Na focení se mi pak sešel tak úžasný tým, že jsme toho nafotily mnohem víc, než jsem původně plánovala. A rovnou jsme domluvily i další focení, o kterém tu určitě taky brzy budu psát. Modelkou dne se stala skvělá Míša Freitagová a o vizáž se postarala velice šikovná Lucka Uxová. Moc oběma děkuji za úžasné focení! Vážně výborně jsem si ho užila!

 

výstava fotek výstava umělecké tajemná atmosféra šperky probuzení pavučiny obal na knížku obal na cd fotograf praha fine art bílá barva beauty moda

 

výstava fotek výstava umělecké tajemná atmosféra šperky probuzení pavučiny obal na knížku obal na cd fotograf praha fine art bílá barva beauty moda

 

výstava fotek výstava umělecké tajemná atmosféra šperky probuzení pavučiny obal na knížku obal na cd fotograf praha fine art bílá barva beauty moda

 

A tady je jedna pracovní fotka na závěr. Nanést na Míšu všechnu bílou barvu byla docela dřina. Ale ne taková jako všechno to pak smýt. Moc děkuju za ochotu podstoupit to!

 

výstava fotek výstava umělecké tajemná atmosféra šperky probuzení pavučiny obal na knížku obal na cd fotograf praha fine art bílá barva beauty moda

 

Co jsem se naučila v … prosinci

co jsem se naučila zazitky 1212

 

 1. Že letošní Vánoce bych mohla shrnout ve třech slovech: víno, šampaňské, slivovice. Na shrnutí Silvestra bych jich potřebovala poněkud víc.
  .
 2. Že velká část rodičů ze svých dětí tajně touží vychovat epileptiky. Jak jinak byste si vysvětlili ta bláznivě blikající světýlka za okny?
  .
 3. Že příští Vánoce nesmím kupovat jídlo jako dárky. Je zvýšené riziko, že ho sním, než ho stihnu někomu věnovat.
  .
 4. Že když nejedu vlakem, abych přijela včas, zasekne se před Invalidovnou metro a málem nestihnu autobus. Ten se pak ale cestou stejně rozbije, takže je to úplně jedno.
  .
 5. Že je možné zabloudit na Václaváku. S GPS. Dvakrát.
  .
 6. Že nejlepší část pečení vánočního cukroví je ta, kdy uždibujete těsto.
  .
 7. Že zaručený recept na navození vánoční nálady je snídat každý den už od patnáctého prosince vánoční cukroví.
  .
 8. Že se na to musí přes postel: Já na prodavače v Ikea : “Jak se dostanu ke stolům?” On: “Slečno, to musíte přes postel. Jinak se nikam nedostanete.”

 

 

Módní portrét s Janou

Nevím, jak je to možné, ale vždycky, když přijedu na focení do Plzně, je úžasné počasí. Nehledě na roční období, vždycky svítí sluníčko, je relativně teplo a cvrlikají ptáci. Většinou přijedu alespoň o půl hodiny dřív, takže mám čas posedět si v parku na Borech nebo před ateliérem, trochu se vzpamatovat z cesty a připravit se na focení.

 

Když pak na focení přijde ještě někdo tak milý a usměvavý jako Jana, recept na příjemný den je zaručen. Když nepřijde sama, ale se stejně milou kamarádkou Hankou, musely bychom se zřejmě cíleně snažit, aby to nebylo úžasné focení :)

 

profesionální fotograf portrét módní portrét glamour fotograf praha foto fotgraf budoir modni portret profesionální fotograf portrét módní portrét glamour fotograf praha foto fotgraf budoir modni portret

Fototest se Simonou

Se Simonou ze Scouteen Model Management jsme nafotily víc typů fotek (světlé oblečení, ostřejší světlo, optimistické výrazy …), ale mě osobně nejvíc zaujaly tyhle tři. Líbí se mi jejich trochu ponurá atmosféra a to, jak jednoduché, černé oblečené vytváří čisté linie, díky nimž fotky působí graficky.

 

Nápad s obdélníkem v pozadí vznikl čirou náhodou, když na pozadí prosvítalo světlo od okna. Při retušování se mi světelný pruh nechtělo úplně odstraňovat a tak jsem začala přemýšlet, jak ho do fotky naopak zakomponovat. Co říkáte na řešení?

 

scouteen model management scouteen profesionální fotograf profesionální book praha jak nafotit book fototest praha fototest book fototesty scouteen model management scouteen profesionální fotograf profesionální book praha jak nafotit book fototest praha fototest book fototesty

Co jsem se naučila v … Polsku

 jak jsem zazitky
 
 

 1. Že může být docela praktické znát dopředu AKTUÁLNÍ kurz zlotý/koruna.Nebudete se pak doma děsit, kolik jste utratili.
 2. Že nejchladnější den celé zimy (s tím nejstudenějším větrem!) je vždycky právě v ten den, kdy potřebujete být dlouho venku.
 3. Mráz (s tím nejstudenějším větrem!) způsobí, že budete litovat, že se adventní trhy nekonají už na podzim. Na rozdíl od zběsilé výzdoby v supermarketech byste tohle určitě ocenili.
 4. Že může být taková kosa, že se vám vůbec nebude chtít fotit.
 5. Že řešit v šest ráno, proč nejste na seznamu cestujících ani v jednom autobuse, dokáže člověka docela probrat.
 6. Že je trochu znepokojující, když řidič zastaví na první polské pumpě, a na půl hodiny zmizí se slovy, že se vrací do Čech.
 7. Že Poláci do vás na ulici raději vrazí, než aby vás poprosili, jestli byste uhnuli.
 8. Že i přesto, jak je polština podobný jazyk, je pořád jednodušší domlouvat se angličtinou.
 9. Že pirožky jsou vynikající. A karamely Krowky jakbysmet.
 10. Že průvodkyně může mít tak dobře vyvinuté organizační schopnosti, že s první půlkou skupiny si domluví jiný čas odjezdu než s druhou.
 11. Že tam prodávají mnohem víc druhů Fanty než u nás.

 
 

 jak jsem zazitky

 

 

A jako bonus několik mouder o Wroclawi, které jsem se dozvěděla od naší úžasné průvodkyně:

 • Za totality se v Polsku nechaly koupit sakra lepší kočárky než v Čechách.
 • Trpaslíkům se říká šotci a jsou malého vzrůstu. Vážně!
 • Že ve Wroclawi jsou úžasné kostely, protože je v nich vždycky teplo.
 • Že v Hradci Králové je hodně mostů.
 • Na jednom zámku v Čechách medvědovi zemřela jeho medvědice. Je z toho smutný a kvůli tomu je smutná naše průvodkyně.
 • Ale aspoň tam tomu medvědovi zasadili strom, aby se přes svou ztrátu nějak přenesl.

Co jste se od zájezdových průvodců dozvěděli vy?