Focení promo fotek pro kadeřnický salon

Minulý měsíc jsem měla to potěšení fotit promo fotky pro jeden známý kadeřnický salon, kde pracuje velice šikovná Katka Holcknechtová, se kterou jsem již dřív spolupracovala na více projektech. Chtěli jsme vytvořit zajímavé, poutavé fotky, které bude možné využít jako dekorace stěn salonu a pro reklamní materiály.

reklamní fotomontáž reklamní fotografie reklamní fotka promo fotografie promo fotky praha komerční grafika fotomontáž fotograf praha fotky pro kadeřnictví moda

Na následujícím obrázku můžete porovnat, jak výsledná fotomanipulace vypadala na začátku s finální úpravou po několika hodinách práce ve Photoshopu. Interiéry salonu jsou hnědo zlaté, takže jsem chtěla vytvořit něco, co se do této luxusní atmosféry bude hodit.

reklamní fotomontáž reklamní fotografie reklamní fotka promo fotografie promo fotky praha komerční grafika fotomontáž fotograf praha fotky pro kadeřnictví moda

 

Víc fotek

Ukázka několika dalších hotových fotek.

reklamní fotomontáž reklamní fotografie reklamní fotka promo fotografie promo fotky praha komerční grafika fotomontáž fotograf praha fotky pro kadeřnictví moda

A ještě rychlý pohled do zákulisí

reklamní fotomontáž reklamní fotografie reklamní fotka promo fotografie promo fotky praha komerční grafika fotomontáž fotograf praha fotky pro kadeřnictví moda

6 tipů pro perfektní fotky z dovolené

Období, na které se všichni tak těšíme, je konečně tady! Doba dovolených, povalování u moře, chytání bronzu, prozkoumávání neznámých krajů, poznávání nových lidí a získávání nevšedních zážitků!

 

Většina z nás si na dovolenou poveze foťák, aby zdokumentovala jedinečné okamžiky a mohla si je připomínat za dlouhých zimních večerů nad šálkem lahodné kávy. Rozhodla jsem se vám proto sepsat několik tipů, jak fotky pořídit tak, aby co nejlépe zachycovaly atmosféru celé dovolené a při následném prohlížení přinesly co nejvíce vzpomínek. Doufám, že tipy budou užitečné a na svou dovolenou nikdy nezapomenete!

 

 1. Nefoťte portréty na přímém slunci
 2. Všímejte si detailů
 3. Buďte paparazzi
 4. Vyhněte se klišé
 5. Rozdělte to na třetiny
 6. Pochlubte se jen tím nejlepším

Co jednotlivé body znamenají? Přečtěte si zdarma v novém vydání časopisu ProFashion!

perfektní fotky z dovolené jak fotit na dovolené fotograf praha tipy a rady

Módní portrét s Hankou

Hanka dostala focení jako dárek od své dcery. Na focení dorazily spolu a už od začátku bylo jasné, že to bude velice příjemně strávené odpoledne. Hanka se totiž rozhodla focení pojmout jako relaxaci a užívala si všechno od líčení a česání, přes výběr modelů až po samotné focení. Pojďte se podívat, jak to všechno probíhalo.

O celkovou proměnu se postarala Silvia. Moc všem děkuju za krásně strávený den.

 

módní portrét jak vypadat krásně na fotkách glamour fotograf praha modni portret

 

Hotové fotky

módní portrét jak vypadat krásně na fotkách glamour fotograf praha modni portret

módní portrét jak vypadat krásně na fotkách glamour fotograf praha modni portret

Focení šperků pro Věru Novákovou

Když jde o fashion fotografii, tým talentovaných lidí je víc jak polovina úspěchu. Výborně to bylo znát během tohoto focení. S Míšou (modelkou) a Luckou (vizážistkou) jsem se znala už z dřívějška. Kadeřnici Katku doporučila Míša a nemůžu pořádně popsat, jak jsem ráda, že to udělala. Neznám snad nikoho, kdo by s vlasy kouzlil stejně jako ona.

věra nováková michaela freitagová lucie uxová kateřina holcknechotvá fotograf praha focení šperků beauty editoriál beauty moda

Cílem focení bylo vytvořit elegantní účesy s různými copy a copánky, které by dotvořily nádherné šperky od Věry Novákové. Katka s Luckou vytvořily mix účesů a líčení od romantického přes rebelské až k tajemnénu večernímu. Který je váš nejoblíbenější?

Za focením stojí tento skvělý tým:

Šperky: Věra Nováková
Modelka: Michaela Freitagová
MUA: Lucie Uxová
Vlasy: Kateřina Holcknechtová

Děkuji za parádní spolupráci!

věra nováková michaela freitagová lucie uxová kateřina holcknechotvá fotograf praha focení šperků beauty editoriál beauty moda věra nováková michaela freitagová lucie uxová kateřina holcknechotvá fotograf praha focení šperků beauty editoriál beauty moda věra nováková michaela freitagová lucie uxová kateřina holcknechotvá fotograf praha focení šperků beauty editoriál beauty moda věra nováková michaela freitagová lucie uxová kateřina holcknechotvá fotograf praha focení šperků beauty editoriál beauty moda

V čem byste se chtěla nechat nafotit vy?

Důležitou součástí focení módního portrétu je oblečení. Focení by mělo být něco jako dospělácká hra na princezny, kdy si na sebe vezmete ty nejlepší šaty, které si hýčkáte v šatníku, a cítíte při tom stejný strach a vzrušení, jako když jste si je v dětství po tajnu půjčovaly od maminek a babiček.

Vždycky klientkám radím, ať si s sebou přinesou alespoň pět různých modelů. Ale tajně doufám, že sbalí celou skříň a přijedou s obrovským kufrem, který pomalu nebudou moct vytáhnout do schodů. A já s vizážistkou se pak nebudeme moct rozhodnout, co dřív vybrat!

 modni portret

Nejste si jistá, co přesně sbalit? Inspirujte se v následujícím seznamu. Určitě vezměte:

1. Něco lehkého a světlého
V pudrových, bílých nebo béžových odstínech. Vlasy dozdobíme květinami a budete vypadat jako křehká víla!

2. Něco tmavého a elegantního
Abychom z vás udělaly tajemnou, elegantní a nadčasovou dámu. Perlový náhrdelník k tomu bude neodolatelný.

3. Něco sexy
Můžou to být šaty s odvážným výstřihem nebo krajkové spodní prádlo. Je jen na vás, v čem se cítíte nejvíc sexy.

4. Něco epického
Focení je úžasná příležitost cítit se jako královna nebo filmová hvězda. A skvělá záminka pro nakupování. Nebo si dokonce můžete oblečení zapůjčit. Ať už to budou velké večerní šaty nebo saténová košilka, mělo by to být vaše vysněné oblečení.

 modni portret

Co jsem se naučila v … březnu

 zazitky

 • Že jsem celý život držela diety špatně. Kamarádka: “Začala jsem jíst zdravě, takže jsem si k večeři nedala bůček, ale jen lehkou kachnu.”
 • Že modřiny se můžou dělat i z toho, jak neustále vrážíte do vzduchu. Jinak si to prostě neumím vysvětlit.
 • Čas, kdy se muži rozhodnou ostříhat si vlasy, je ten, kdy už je mají moc nadýchané. Tedy alespoň podle mého přítele.
 • Jaro bez řezaných květin je jako hospoda bez řezaného piva.
 • Psací proces je komplikovanější, než by se na první pohled mohlo zdát: Zírám na kurzor -> Jdu na Facebook -> Napíšu tři řádky -> Zírám na kurzor -> Jdu na Facebook -> Smažu,co jsem předtím napsala. Repete.
 • Když jeden den v měsíci po ránu dojde káva, jsem ještě schopná to akceptovat. Když se to ale stane dvakrát…

Co za úžasná, život měnící moudra jste se v březnu naučili vy?

Fashion Editoriál: Léto klepe na dveře

Když venku nádherně svítí sluníčko, máte půjčené květované letní šaty a fotíte v místnosti s obrovskými okny dlouhovlasou modelku, která připomíná vílu, nemůžete skončit jinak, než s podobnými fotkami jako těmi, které jsme nedávno nafotily my.

Cecilia je z Dánska, takže jsme trochu bojovaly s jazykovou bariérou, ale i tak focení prostě stálo za to. A dost jsme se nasmály. Hlavně při vytváření větru:

profesionální fotograf módní fotograf incoming talents focení kolekce oblečení fashion story fashion editorial fashion černobélé módní fotky moda

Velké dík patří úžasnému týmu:
Model: Cecilia (Incoming Talents)
MUA: Silvia Sedláková

profesionální fotograf módní fotograf incoming talents focení kolekce oblečení fashion story fashion editorial fashion černobélé módní fotky moda profesionální fotograf módní fotograf incoming talents focení kolekce oblečení fashion story fashion editorial fashion černobélé módní fotky moda

Beauty editoriál se šperky z přírodních materiálů

V jednoduchosti je krása. A když fotíte s nádhernou modelkou, která je parádně nalíčená od vizážistky, šedé pozadí a měkké světlo od okna je často vše, co potřebujete. Před začátkem focení jsem vymyslela spoustu krkolomných způsobů, jaké originální světlo a pozadí použít (Rezavě hnědý krepák už nikdy v životě nekoupím. Slibuju!), abych se nakonec vrátila zpátky na zem a použila něco, co vypadá hezky :)

Co na fotky říkáte?

Děkuji skvělému týmu za ještě skvělejší spolupráci:

Model: Anzhelika (Bohemia Model)
MUA: Silvia Sedálová

šperky silvia sedálová fotograf praha focení šperků focení módní kolekce fashion design bohemia model beauty editoriál beauty anzhelika moda šperky silvia sedálová fotograf praha focení šperků focení módní kolekce fashion design bohemia model beauty editoriál beauty anzhelika moda šperky silvia sedálová fotograf praha focení šperků focení módní kolekce fashion design bohemia model beauty editoriál beauty anzhelika moda

 

Jak se naučit dobře pózovat

Jestliže uvažujete o kariéře modelky, kromě jiných věcí je velice důležité naučit se dobře pózovat. Až to budete trénovat, stupně tě si před zrcadlo a zkoušejte plynule přecházet z jedné pózy do druhé. Při tom si kontrolujte, jak v jednotlivých pózách vypadáte. Dost často je třeba víc se narovnat nebo vytočit některou část těla, než se vám může zdát přirozeně, aby pózy na fotkách vypadaly dobře.

Jak by správné pózování mělo vypadat? Podívejte se na toto video, které jsem natočila se Žanetou, a získáte dobrou představu.

 

Hotové fotky

Přikládám ještě hotové fotky z našeho focení.

jak se stát modelkou jak se naučit pózovat fototest fotograf praha book fototesty jak se stát modelkou jak se naučit pózovat fototest fotograf praha book fototesty

Fashion story: Čekání na G…atsbyho

Stává se vám také,  že některé věci se za vás vyřeší samy? Když jsem plánoval a focení tohoto editoriálu, měla jsem problém s vymýšlením vhodné lokality na to focení. V podstatě hned jsem věděla,  jaké chci fotit téma, s kým budu  spolupracovat na stylista a líčení. Věděla jsem, jaká modelka by se do konceptu hodila. Ale ta lokalita. Kvůli ní se focení odhalování skoro měsíc.

móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda

 

Pak jsem ale šla na kávu s jednou kamarádkou.  Během schůzky jsem zjistila, že fotí a že zrovna nedávno fotila v jedné nádherné secesní kavárně. Byla tak hodná, že mi na ní hned poslala kontakt.  A tak jsem díky ní byla během několika dní připravena fotit.

Moc děkuju úžasnému týmu za skvělé focení!

Model:Tereza L. (Bohemia Model)
MUA & Styling: Martina Knížová

móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda móda fotograf praha focení kolekce fashion story fashion editorial moda

Fototest s Míšou

Všimli jste si, jak se spousta věcí, které se mají stát, vyřeší sama od sebe?

Tenhle příspěvek píšu z balkonu. Krásně svítí sluníčko. Je dopoledne, takže jediné zvuky, které se nesou okolím, jsou zpěv ptáků a překřikování dětí, jež vzaly učitelky ze školky na vycházku. Usrkávám kávu a víc času trávím tím, že tvář nastavuji slunečním paprskům a sleduji, jak se světlo odráží na budovách sousedních paneláků, než abych se soustředila na psaní. A ano, nešetřila jsem si tenhle příspěvek někdy z léta, skutečně ho píšu v půlce února!

Miluji, když se na focení sejdou stejně naladění lidé. Nejen, že je snadné sdělit všem vizi toho, jak si přejete, aby fotky vypadaly, ale vládne i úplně jiná atmosféra. Při tomhle focení jsme si během líčení v klidu vypily kávu (v klidu tedy hlavně já, protože jsem neměla nic na práci :) ) a rozebraly všechno od oblíbeného makeupu až k našim plánům do budoucna.

Nejen, že jsem spolupracovala s týmem milých lidí, ale jak vizážistka, tak modelka byly i velice talentované. Jakmile si Míša stoupla před foťák, stačilo v podstatě jen mačkat spoušť. Co póza, to povedená fotka. Když jsem se nadechovala, abych řekla nějaký tip, co změnit, Míša to udělala, aniž bych vydala jedinou hlásku. Jako by mi četla myšlenky.

Lucka, vizážistka, byla úplně stejná. Ochotně asistovala při držení odrazné desky a ještě celou dobu ostřížím zrakem pozorovala, jestli vlasy dělají, co mají a neobjevila se sebemenší chybička v líčení.   Focení jsme si tak užily, že jsme hned naplánovaly další. Brzy tu o něm určitě také napíšu!

Úžasný tým

Model: Michaela Freitagová
MUA: Lucie Uxová

Moc děkuju za úžasně strávený den!

modelingová agentura modeling michaela freitagová lucie uxová jak probíhá focení jak pózovat fototest fotograf praha focení booku book fototesty modelingová agentura modeling michaela freitagová lucie uxová jak probíhá focení jak pózovat fototest fotograf praha focení booku book fototesty modelingová agentura modeling michaela freitagová lucie uxová jak probíhá focení jak pózovat fototest fotograf praha focení booku book fototesty

Módní portrét s Nelou

S Nelou jsem fotila už před rokem a moc jsem si to užila. Nela je totiž neskutečně milá slečna, která pro úsměv nejde daleko. Na naše letošní focení jsem se proto moc těšila!

Součástí focení módního portrétu je líčení a česání od profesionální vizážistky. Během toho si odpočinete a máme šanci si v klidu popovídat o tom, jak byste si představovaly, aby fotky vypadaly. Miluju, když se po hodině, co na nich vizážistka kouzlí, klientky podívají do zrcadla a nemůžou uvěřit tomu, jak krásně vypadají. Většinou díky tomu opadnou poslední zbytky nervozity a samotné focení si už jen naplno užívají.

Jak vidíte na fotce dole, vizážistky jsou perfekcionistky a detaily upravují do poslední chvíle. Při tomto focení se o vizáž starala Monika Fořtová.

vypadat jako modelka vizážistka vizáž proměna portrét monika fořtová módní portrét jak být krásná na fotkách modni portret

Hotové fotky

A tady už jsou hotové fotky. Podívejte se na ten nádherný úsměv!

vypadat jako modelka vizážistka vizáž proměna portrét monika fořtová módní portrét jak být krásná na fotkách modni portret vypadat jako modelka vizážistka vizáž proměna portrét monika fořtová módní portrét jak být krásná na fotkách modni portret vypadat jako modelka vizážistka vizáž proměna portrét monika fořtová módní portrét jak být krásná na fotkách modni portret

 

Focení módní kolekce pro Adélu Kupkovou

Před Vánoci jsme fotily kolekci oblečení talentované návrhářky Adély Kupkové. Adéla při tvorbě klade důraz na jednoduchost a kvalitní materiály. Jednotlivé modely jsou inspirovány elegantním, městským stylem. A mě přijdou naprosto skvělé! Co na ně říkáte vy?

Velké dík patří úžasnému týmu, který se na focení podílel:

Modelka: Michaela Růžičková (Catwalk)
MUA: Martina Knížová
Návrhářka: Adéla Kupková

módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda

 

Pojďte se podívat i do zákulisí našeho focení

módní fotografie móda jak se fotí editoriál fashion story fashion editorial fashion design fashion catwalk adéla kupková moda

Módní portrét s Luckou

Lucka si focení módního portrétu vybrala jako dárek k narozeninám poté, co viděla video o tom, jak takové focení probíhá. Na to, že je Lucce teprve patnáct let, před foťákem se hýbala jako zkušená modelka, a já i má úžasná vizážistka Silvia jsme se jen divily jak to, že není u žádné modelingové agentury.

Lucka si přála fotit hlavně v sukni, kterou mám na focení k dispozici, takže jsme se zaměřily hlavně na ni a snažily se vymyslet co nejvíc různých variací fotek. Co na ně říkáte?

módní portrét jak pózovat jak být krásná glamour fotograf praha focení ve večerních šatech cítit se krásná modni portret módní portrét jak pózovat jak být krásná glamour fotograf praha focení ve večerních šatech cítit se krásná modni portret

Probuzení

Problém nespavosti leží v tom, že se přes noc moc nevyspíte. Evidentně. Ale čas, kdy bezcílně zíráte do stropu (na který stejně pořádně nevidíte, protože je za A) tma a za B) nemáte nasazené brýle), je možné využívat i zajímavěji. Kromě stresování se (nedoporučuji, zkoušela jsem to posledních několik let a opravdu to za to nestojí), můžete přemýšlet třeba nad tím, co kreativního příště uděláte.

Díky tomu, že je tma a ticho (pokud si tedy jeden bláznivý soused nahlas o půlnoci nezačne pouštět techno nebo druhý bláznivý soused neřve střídavě na dítě a manželku) a že nesedíte u počítače se všemi emaily, facebooky a twittery, můžete nechat běžet fantasii na plné obrátky.

Nápad na fotky s pavučinou, které si můžete prohlédnout pod tímto textem, jsem dostala právě při jedné z dlouhých nocí, kdy se mi nedařilo usnout. Ani navzdory tomu, že naši úžasní sousedé toho večera zjistili, že existuje něco jako sluchátka do uší. Bylo jen několik dní po posledním barvícím focení a pomalu se blížil Halloween. Takže na mě odevšad skákaly dýně a pavučiny. Dýně moc fotogenické neshledávám, ale pavučiny jsem pořád nějak nemohla dostat z hlavy. Hned druhý den ráno jsem je objednala a pak čtrnáct dní netrpělivě čekala, jestli dorazí.

Na focení se mi pak sešel tak úžasný tým, že jsme toho nafotily mnohem víc, než jsem původně plánovala. A rovnou jsme domluvily i další focení, o kterém tu určitě taky brzy budu psát. Modelkou dne se stala skvělá Míša Freitagová a o vizáž se postarala velice šikovná Lucka Uxová. Moc oběma děkuji za úžasné focení! Vážně výborně jsem si ho užila!

výstava fotek výstava umělecké tajemná atmosféra šperky probuzení pavučiny obal na knížku obal na cd fotograf praha fine art bílá barva beauty moda

výstava fotek výstava umělecké tajemná atmosféra šperky probuzení pavučiny obal na knížku obal na cd fotograf praha fine art bílá barva beauty moda

výstava fotek výstava umělecké tajemná atmosféra šperky probuzení pavučiny obal na knížku obal na cd fotograf praha fine art bílá barva beauty moda

A tady je jedna pracovní fotka na závěr. Nanést na Míšu všechnu bílou barvu byla docela dřina. Ale ne taková jako všechno to pak smýt. Moc děkuju za ochotu podstoupit to!

výstava fotek výstava umělecké tajemná atmosféra šperky probuzení pavučiny obal na knížku obal na cd fotograf praha fine art bílá barva beauty moda

 

You should start treatment at least one week before travelling to a malarial area, preferably even 2-3 weeks before your journey, buying levitra professional. I too have osteo-arthritis as well as osteoporosis.